Про це повідомляє Офіс генпрокурора.
Посадовцям Управління авіації ДСНС та спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту інкримінується порушення правил безпеки польотів (безпеки руху повітряного транспорту), що спричинило загибель людей та велику матеріальну шкоду (ч. 3 ст. 276 КК України).
Начальнику служби безпеки польотів цього ж загону повідомлено про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
За даними слідства, посадовці допустили відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей. У ході досудового розслідування похвилинно відновлено день аварії, у тому числі розшифровано “чорні скриньки”.
Слідчі з’ясували, що у січні 2023 року був запланований візит керівництва МВС України до Харківської та Дніпропетровської областей. Попри застереження внутрішніх інструкцій та вимог законодавства, посадовці ДСНС залучили до перевезення делегації гелікоптер, який перебував на чергуванні для реагування на потенційні надзвичайні ситуації у Києві та області. Повітряне судно не мало дозвільних документів на виконання інших видів польотів.
Під час підготовки до польоту командиру екіпажу не повідомили про метеорологічні дані по всьому маршруту запланованого руху, зокрема про вкрай несприятливі погодні умови над містом Бровари. Сам екіпаж не мав відповідних допусків до польотів у складних метеоумовах та необхідних сертифікатів. Проте жоден з посадовців, відповідальних за безпеку польотів, його не скасував та не переніс виліт до моменту настання сприятливих погодних умов.
Через складні погодні умови екіпаж гелікоптера змушений був виконувати політ на гранично низькій висоті – навіть меншій, ніж висота будівель на маршруті руху. Командир екіпажу побачив перешкоду та почав здійснювати маневр обльоту, однак різко піднявся вгору. Він втратив орієнтування в просторі і під час завершення маневру допустив зіткнення із землею, внаслідок відсутності необхідних навичок.
При падінні вертоліт пошкодив дитячий садок, сусідні будівлі та припарковані авто.
Крім високопосадовців МВС в авіатрощі загинуло чотири жінки та малолітня дитина, які саме прийшли у садочок. 31 особа, серед яких 13 дітей, отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.
Серед підозрюваних:
- начальник Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України,
- в.о. командира частини,
- заступник командира з льотної підготовки,
- командир авіаційної ескадрильї,
- начальник служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з міста Ніжин Чернігівської області.
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.
Досудове розслідування здійснюють ДБР та СБУ.
Читайте також: Авіакатастрофа у Броварах: падіння гвинтокрила не було диверсією – версія не підтвердилась
Нагадаємо, родинам, члени сімей яких загинули в авіакатастрофі в Броварах, виділять кошти на житло.
Як повідомляв “ВК”, вранці 18 січня 2023 року у житловому кварталі Броварів на Київщині впав вертоліт Державної служби з надзвичайних ситуацій французького виробництва Super Puma. На борту було дев’ять осіб, серед яких — високопосадовці Міністерства внутрішніх справ України. Всі вони загинули. Серед них — міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, його перший заступник Євген Єнін та держсекретар МВС Юрій Лубкович.
Гвинтокрил впав поруч із дитячим садком та житловим будинком. На той час там перебували діти та співробітники закладу.
Загалом унаслідок катастрофи загинули 14 людей — семеро осіб із керівництва МВС, три — члени екіпажу Ніжинського спеціального авіаційного загону ДСНС, а також четверо мешканців Броварів, серед яких дитина.
Зазначимо, спочатку слідчі розглядали кілька версій трагедії, серед яких порушення правил польоту, технічна несправність гелікоптера та умисні дії щодо знищення транспортного засобу.