Загострення конфлікту з Ізраїлем: 120 українців хочуть залишити Сектор Гази

Автор: Марія Супрун
21:02 15.05

На тлі ескалації конфлікту на Близькому Сході Сектор Гази хочуть залишити 120 громадян України. Наразі відпрацьовують можливі маршрути репатріації.

Загострення конфлікту з Ізраїлем: 120 українців хочуть залишити Сектор Гази

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, пишуть Букви.

Міністерство закордонних справ підтримує зв’язок з українцями, які виявили бажання залишити Сектор Гази. Зараз їх 120 осіб“, – наголосив Ніколенко.

Посольства в Ізраїлі та Єгипті, а також представництво при Палестинській національній адміністрації наразі відпрацьовують можливі маршрути репатріації. 

Тримаємо цю ситуацію на особливому контролі“, – додав Ніколенко.

Нагадаємо, останніми днями спостерігається ескалація конфлікту між Ізраїлем та палестинцями. Приводом до нового спалаху конфлікту став Єрусалим. Це місто є священним як для юдеїв, так і для мусульман.

Зіткнення між ізраїльською поліцією і палестинцями в місті почалися минулого тижня через спробу влади Ізраїлю виселити кілька палестинських сімей із району Шейх-Джарра в Східному Єрусалимі. Ще однією причиною було рішення міської влади не допустити мусульман на Храмову гору в День Єрусалима.

Палестинці спробували закидати поліціянтів камінням. У відповідь ті застосували гумові кулі, сльозогінний газ й шумові гранати. У результаті постраждали сотні людей.

Незабаром після цих подій почалися обстріли з палестинської території, а ізраїльські військові завдали ударів у відповідь. Ізраїль, зокрема, завдав авіаударів по деяким цілям в Секторі Газа (це територія на березі Середземного моря, яка де-юре є частиною Палестини). З обох сторін було запущено сотні ракет. Повідомляється про жертви з обох сторін.

Як повідомлялося, вчора над Києвом пролетів велетенський прапор Ізраїля (ВІДЕО).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...
більше новин