Як пише Inetersting Engineering, у цей час можна буде побачити від 60 до 100 метеорів на годину, що створить вражаючий ефект небесного феєрверку. За даними NASA, прогнозована швидкість метеорів складе близько 59 кілометрів на секунду.
Піки й найкращі часи для спостережень будуть у ніч з 11 на 12 серпня та з 12 на 13 серпня
Особливістю Персеїд є їхні довгі, барвисті сліди, що залишаються на нічному небі. Крім того, цей метеорний потік відомий своїми яскравими вогняними кулями – більшими та яскравішими спалахами, які можуть тривати довше за звичайні метеори.
Метеорний потік Персеїди є космічним залишком комети 109P/Свіфта-Туттла, яка здійснює один оборот навколо Сонця за 133 роки. Діаметр ядра цієї комети складає 26 км, що вдвічі більше за астероїд, який, ймовірно, спричинив вимирання динозаврів.
Найкращі умови для спостереження за Персеїдами будуть у північній півкулі. Цього року Місяць не завадить спостереженням. Хоча він буде у фазі зростання, Місяць зайде до того, як Персеїди будуть у своєму піку. Найкращий час для спостережень — перед світанком. Щоб краще роздивитися метеори, варто знайти місце, де огляд не закривають висотки, а небо ясне.
Метеорний потік Персеїди буде видимим до 24 серпня.
Читайте також: Київ накриє тепле повітря з Африки – детальний прогноз погоди на серпень
Нагадаємо, липень-2024 став одним із найспекотніших у Києві.