Забуті скарби української душі. Слухаємо шедеври Левка Ревуцького

07:27 24.02

Композитор Левко Ревуцький народився 20 лютого 1889 року на Полтавщині, але вчився та творив в Києві. До 133-ї річниці з дня народження видатного композитора та педагога дізнаємось, де послухати твори митця. 

Забуті скарби української душі. Слухаємо шедеври Левка Ревуцького

Poetic Moods 

Почати можна із диску музикантки Марії Дольницької “Poetic Moods”. До збірки увійшли роботи найвідоміших українських композиторів – Ревуцького, Лятошинського, Сильвестрова, Барвінського та інших. 

Ukrainian Moods 

Ще однією збіркою української музики, до якої увійшли твори Левка Ревуцького став альбом “Ukrainian Moods” Віоліни Петриченко. 

Живучи в Німеччині, Віоліна почала знайомити німців з музикою українських композиторів. Вона записала альбом «Українські настрої» з композиціями українських класиків XX століття, що вийшов у Німеччині у 2015 році. 

До її альбому ввійшли композиції українських композиторів XX століття: Левка Ревуцького, Віктора Косенка, Миколи Колесси, Ігоря та Юрія Шамо. Свої виступи на концертах Віоліна Петриченко супроводжувала розповідями про виконувані твори та про композиторів, які їх створили.

Forgotten Treasures of the Ukrainian Soul

Збірка піаністки Наталії Пасічник має поетичну назву “Забуті скарби української душі”. До альбому окрім композицій Левка Ревуцького увійшли твори Мирослава Скорика, Миколи Лисенка, Бориса Лятошинського та інших. 

На Відміну від попередніх двох альбомів, цей містить також твори із віолончеллю, скрипкою та кларнетом, а також вокальні твори – тут можна почути баритон та сопрано.

Нагадаємо, раніше ми підготували для вас підбірку, де послухати різні варіанти “Щедрика” Миколи Леонтовича. 

 

Великий Київ у Google News

підписатися