Землі Київрада здала в оренду у часи глобального земельного дерибану при мері Леоніді Черновецькому. З тих часів під загрозою залишається доля найбільшого в Європі музею просто неба, цінність якого може бути знівельована в оточенні висотних бетонних житлових комплексів.
Про засідання йдеться у розкладі засідань Господарського суду Києва. Воно відбудеться о 15:40, зала № 17, суддя – Ростислав Сташків.
Зокрема, забудовник ТОВ Агрокомбінат “Хотівський” звертається до суду, аби залишити за собою право користування земельними ділянками:
- 8000000000:79:098:0033 (5,3854 га);
- 8000000000:79:101:0001 (24,5245 га);
- 8000000000:79:098:0034 (18,8525 га);
- 8000000000:79:102:0001 (1,1767 га);
- 8000000000:79:491:0092 (6,3183 га).
На минулому засіданні суддя задовольнив клопотання Національного музею народної архітектури та побуту України та залучив Музей, як третю особу, без самостійних вимог на предмет спору на стороні Київради.
Тому, Музей народної архітектури та побуту України, окрім Офісу Генерального прокурора, буде представляти заступник директора Ігор Паньків – кандидат історичних наук, відомий захисник музею, що багато років в судах разом з прокурорами бореться із забудовниками.
У засіданні також беруть участь представники Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) оскільки земельні ділянки мають екологічну цінність. Крім того, КЕКЦ був розробником проєкту створення об’єкта природно-заповідного фонду на цих землях.
Екологи та активісти закликають киян прийти на судове засідання, аби надати справі суспільного розголосу та не допустити передачу земель біля Музею у Пирогові під забудову.
Адреса: Господарський суд міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б. З собою необхідно мати паспорт для реєстрації.
Історія із забудовниками поблизу музею просто неба у Пирогові
За останні три роки по землях Пирогова пройшло безліч засідань по різнім судовим справам за позовами прокуратури до так званого орендаря цих земель – справжнього земельного “монстру” – сільськогосподарського ТОВ Агрокомбінат “Хотівський”.
Компанію пов’язують з Василем Хмельницьким та Андрієм Івановим, які втратили право оренди та зареєстрували його повторно через “чорних” реєстраторів. Обидва переїхали в Україну з території РФ (Санкт-Петербург) у 1990-х.
Вони створили девелоперську компанію UDP, яка реалізувала житлові комплекси й торговельні центри в Києві, зокрема ЖК “Новопечерські Липки”, ТРЦ Ocean Plaza та інші.
Тема зазіхання забудовників на землі біля Національного музею в зоні особливої уваги громадськості після журналістського розслідування, коли стало відомо, що величезні масиви земель навколо музею в Пирогові має намір забудувати будівельна мафія.
Тоді були оприлюднені так звані понятійні угоди, вилучені працівниками СБУ із ноутбука “смотрящего” за Києвом Дениса Комарницького (соратник ексмера Києва Леоніда Черновецького, наразі його пов’язують з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком та нардепом від “слуг” Миколою Тищенком). Ці угоди не мають жодної юридичної сили, проте їхня вага визначається авторитетністю людей, що їх завізували.
Читайте також: Суд повернув громаді Києва ще 24 га землі біля Музею “Пирогово”
Нагадаємо, згідно з ухвалами в Єдиному державному реєстрі судових рішень, ТОВ Агрокомбінат “Хотівський” із дозволу Київської міської ради отримав у 2004 році в оренду низку земельних ділянок на території музею.
У 2015 році договір оренди розірвали. Проте у 2017 році підприємство, не маючи підстав, зареєструвало право власності на ці ділянки.
У 2022 році одну з орендованих ділянок площею 24,5 гектара вдалося повернути місту. “На цей час рішення за позовом прокуратури реально виконано — право оренди товариства на вказані землі припинено та відповідні відомості внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно”, – йшлося у повідомленні столичної прокуратури.
Судовий розгляд справи по цій ділянці тривав майже два роки, зрештою суди першої й апеляційної інстанцій задовольнили позов київських прокурорів.
В “понятійках”, зокрема, 240 гектарів земель навколо Музею в Пирогові “розписані” на трьох ключових гравців, ініціали яких збігаються з ініціалами наступних осіб: олігарх Андрій Іванов, Вадим Столар та Степан Черновецький.