Забудова навколо Музею в Пирогові. У середу відбудеться вирішальне засідання суду

Автор: Володимир Хлєбников
17:30 01.02.2022

У середу, 2 лютого, у Касаційному господарському суді у складі Верховного суду України відбудеться судове засідання за позовами першого заступника прокурора Києва в інтересах держави. Йдеться про долю земель навколо Музею в Пирогові.

Забудова навколо Музею в Пирогові. У середу відбудеться вирішальне засідання суду
оренда квартири Київ

Про це повідомив журналіст Михайло Погребиський на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що це “вирішальна судова справа щодо земель навколо Музею в Пирогові” та закликав громадян прийти на засідання суду, початок якого заплановано на 11.20. Засідання відбудеться за адресою за вул. О. Копиленка, 6 у судовому залі № 10 (кабінет №332).

Доля величезного масиву особливо цінних земель історико-культурного призначення поблизу Національного музею народної архітектури та побуту України, що в Пирогові, – вирішується вже завтра, в середу, 2 лютого…  Судова колегія має винести рішення у справі № 910/6837/20 – чи відмовити Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю “Агрокомбінат “Хотівський” у незаконній реєстрації в Єдиному реєстрі речових прав на нерухоме майно права оренди на земельну ділянку площею 18,8525 га з кадастровим номером 8000000000:79:098:0034 по вул. Академіка Заболотного, чи залишити в силі справедливі рішення Господарського суду Києва та Північного апеляційного господарського суду. Цими рішення було задоволено позов Київської міської прокуратури та скасовано незаконну реєстрація втраченого права оренди за “Агрокомбінатом “Хотівський“, – написав Погребиський.

Він додав, що “на кону величезний масив земель, який поки що залишається не спотвореним – тобто поки що маємо традиційний історико-культурний та природний ландшафт,  який, згідно з концепцією створення Національного музею в Пирогові, має служити як антураж самого музею“.

Але в нас ситуація принципово інша: згідно з планами будівельної мафії загалом 240 гектарів земель, що оточують Музей в Пирогові, мають бути забудовані! Уявляєте нашу перлину, Музей в Пирогові, в оточенні та полоні сучасних бетонних монстрів? Як знівелюється цінність та привабливість самого Музею. Слід особливо підкреслити, що цінність земель поблизу Музею в Пирогові підтверджується їхнім статусом – це особливо цінні землі (згідно із положеннями Земельного кодексу України) історико-культурного призначення“, – додав журналіст.

Нагадаємо, раніше “ВК” детально писав про те, чому Музей в Пирогові опинився під загрозою.

Читайте також: Забудова Протасового яру: договір суборенди землі визнали недійсним

Великий Київ у Google News

підписатися