Заборонити продавати ліки дітям — вже два законопроекти внесено до Верховної Ради

Автор: Любава Лисичкіна
22:14 22.02

Документи передбачають заборону на продаж лікарських засобів дітям і штрафи за порушення заборони аптеками.

Заборонити продавати ліки дітям — вже два законопроекти внесено до Верховної Ради
Про це у Facebook повідомив голова профільного комітету ВР, депутат від “Слуги народу” Михайло Радуцький.
 
За словами депутата, Комітет здоров’я нації ініціює два законопроєкти. Перший – заборона продажу лікарських засобів особам до 14 років. Другий – запровадження жорсткої адміністративної відповідальності за порушення цієї заборони.
 
“Першим законопроєктом ми пропонуємо внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби». Згідно цих змін, реалізація лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку, буде заборонена. В разі виникнення сумніву щодо віку покупця реалізація лікарських засобів буде здійснюватися за умови пред’явлення документа, що засвідчує його вік”, – повідомив депутат.
 
Другим законопроєктом, за словами Радуцького,  пропонується викласти у новій редакції статтю 424 Кодексу України про адміністративні правопорушення, встановивши адміністративну відповідальність за продаж (відпуск) в аптечних закладах лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку. Таке порушення передбачатиме покарання для винних осіб у вигляді накладення штрафу від шести до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне порушення – від двадцяти п’яти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів.
 
Радуцький нагадав, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), випадки самогубства з використанням лікарських засобів посідають друге місце за поширеністю, і близько 60% з них було вчинено саме неповнолітніми. Тобто, це найбільш доступний спосіб заподіяти собі шкоду.
 
Нагадаємо, днями у Боярці на Київщині померла дівчинка, що прийняла велику кількість “Дотаверину”. Згодом в Умані ліків напилися дві восьмикласниці.  А вже 18 лютого  стало відомо про нову жертву смертельного челенжу: школяр із Києва також наковтався пігулок.
 
До слова, у столиці затримали жінку, яка через соцмережі штовхала підлітків на самогубства.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...