Заборонене українське кіно 1960-х. У новому проєкті в Будинку кіно покажуть режисерський дебют Юрія Іллєнка

Автор: Галина Ворона
08:06 04.02

У Будинку кіно стартує проєкт “Заборонене українське кіно 1960-х”.Автор та ведучий проекту Станіслав Сукненко. Першим буде представлено художній фільм “Криниця спраглих”, 1965 рік.

Заборонене українське кіно 1960-х. У новому проєкті в Будинку кіно покажуть режисерський дебют Юрія Іллєнка

Про це повідомляє Будинок кіно.

“Криниця для спраглих” — український сюрреалістичний художній фільм, дебют у кінематографі сценариста Івана Драча та режисера Юрія Іллєнка, знятий ним одразу після операторської роботи на “Тінях забутих предків”.

Фільм-притча про сивого діда Левка, якого полишила його родина. Дід почав доглядати за сільською криницею, пригадувати свою дружину, мріяти про зустріч з синами та готуватися до смерті. Втім, коли родина діда повертається в село, він також встає до них з труни.

На обговоренні фільму після прем’єри на кіностудії Параджанов порівняв цей фільм з роботами Довженка. Однак попри це картину все рівно звинуватили в “ідейному збоченні” та поклали на полицю на 22 роки.

В постанові Державного Комітету України з кінематографії зокрема повідомлялося, що “недосвідченість режисера Юрія Іллєнка призвела до того, що у фільмі “Криниця для спраглих” було допущено ідейні збочення, внаслідок чого фільм не було випущено на екран, а витрати в сумі 268,0 тис. крб. списано на збитки”. Таким чином, знята в 1965 році, ця картина побачила світ лише в 1987 році.

“Криницю для спраглих” було присвячено акторові-курбасівцю Дмитру Мілютенку, який зіграв у фільмі свою останню роль. Знятий на плівку “Нікрон” цей фільм має одне з найбільш контрастних зображень в історії українського кіно та й по сьогодні захоплює свою метафоричністю та поетичністю кіномови.

Фільм складається з п’яти частин і є майже німою стрічкою з мінімалістичним використанням звуку.

В ролях: Д. Мілютенко, Ю. Мажуга, Л. Кадочнікова, Н. Алісова.

  • Коли: 5 лютого о 17:30.
  • Вхід вільний.
  • Адреса Будинку кіно – вул. Саксаганського, 6.

Читайте також: Мюзикл-сенсація “Гуцулка Ксеня” у Києві: чотири причини, чому не можете пропустити

Раніше “ВК” розповідав, які про кіноновинки, які стануть знахідкою у вільний час.

Великий Київ у Google News

підписатися