Заблоковано проксі-центр, який надавав росіянам можливості для інтернет-диверсій

Автор: Марія Супрун
18:35 02.04

В Києві та області припинено функціонування так званого «проксі-центру», який використовувався громадянами РФ для анонімізації доступу користувачів-ботів в соціальних мережах, а також хакерами для проведення кібератак.

Заблоковано проксі-центр, який надавав росіянам можливості для інтернет-диверсій

Як повідомляє прокуратура, двоє мешканців Києва, використовуючи телекомунікаційне обладнання, налагодили підпільний бізнес із анонімізації дистанційного доступу до мережі Інтернет з використанням SIM-карток та модемів українських операторів зв’язку.

Вказаний сервіс дозволяє дистанційно використовувати в якості VPN модеми українських операторів зв’язку, видаючи користувача з будь-якої країни за абонента українського мобільного Інтернету.

Від початку війни та блокування в РФ доступу до іноземних соцмереж (Facebook, Instagram), вказаний сервіс почав активно використовуватись російськими Інтернет-агітаторами для обходу блокувань та поширення антиукраїнської пропаганди від імені українських користувачів, імітуючи їх фізичне знаходження в Україні.

Крім того, проросійські хакери під виглядом українських користувачів використовували вказаний сервіс для обходу анти-DDoS обмежень веб-ресурсів української ІТ-інфраструктури, які заблокували доступ з території РФ.

Оплату за такі послуги зловмисники приймали на гаманці заборонених російських платіжних систем.

Наразі функціонування вказаного обладнання заблоковано. Слідчі дії тривають.

Нагадаємо, в Бучі тіла вбитих просто розкидано по дорозі: ексклюзивні матеріали.

Великий Київ у Google News

підписатися