Забезпечення права кожної дитини на виховання в сім’ї має бути пріоритетним завданням Києва – Марина Порошенко

Автор: Галина Ворона
19:28 06.12.2021

Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей передбачає, що вже у 2026 році всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають бути влаштовані до сімейних форм виховання: дитячих будинків сімейного типу, малих групових будинків, прийомних родин чи родин патронатних вихователів. Київ має бути прикладом турботи та захисту про дітей та пріорітетно забезпечувати їхнє право на виховання в сімейному колі.

Забезпечення права кожної дитини на виховання в сім’ї має бути пріоритетним завданням Києва – Марина Порошенко

Про це говорили сьогодні представники київської влади та UNICEF під час прес-брифінгу, присвяченого старту єдиної інформаційної кампанії для привернення уваги мешканців столиці до альтернативних форм виховання дітей та мотивування киян ставати батьками-вихователями.

За словами лідерки “Євросолідарності” у Київраді Марини Порошенко, яка очолює комісію з охорони здоров’я, у столиці склалась вкрай складна ситуація щодо малої кількості патронатних сімей.

Марина Порошенко

На її думку, це можна пояснити і досить низьким фінансовим забезпеченням патронатних вихователів, і низькою інформованістю киян про те, як вони можуть стати патронатними вихователями.

Така ситуація є неприпустимою, і наше спільне завдання — її виправити”, – каже Марина Порошенко.

Певні кроки на цьому шляху вже зробили. Так, з наступного року до існуючого грошового забезпечення у п’ять прожиткових мінімумів, а це близько 12 000 грн, патронатні вихователі отримуватимуть з міського бюджету ще п’ять прожиткових мінімумів щомісяця.

Марина Порошенко

Влітку спільно з UNICEF напрацювали рішення, щодо заходів необхідних для популяризації послуги патронатного вихователя у місті Києві. І, як перший крок, розробили та розмістили у столиці 60 білбордів та сіті-лайтів із соціальної рекламою.

Мною ініційовано рішення про утворення у 2022 році 10 центрів раннього втручання у столиці. Сьогодні такі центри впроваджені та успішно функціонують у всіх розвинутих країнах світу. Ця послуга довела свою ефективність, оскільки дозволяє вчасно виявити та скорегувати порушення розвитку дитини, уникнути інвалідності та у майбутньому забезпечити повноцінне життя”, – підреслила Марина Порошенко.

Вона нагадала, що Київ став першим містом, де було ухвалено рішення про трансформацію двох Міських будинків дитини у Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям.

Тепер наше завдання – посилити роботу та взаємодію між сектором охорони здоров’я та соціального захисту та надавати якісні послуги європейського рівня. Я дякую UNICEF за нашу плідну співпрацю і радію, що саме в столиці буде проведено потужну інформаційну кампанію, яка змотивує киян ставати батьками-вихователями та допоможе змінити на краще життя сотен дітей, які опинилася у складних життєвих обставинах. Київ має бути прикладом турботи та захисту, і спільно ми зробимо все, щоб кожна дитина почувалася тут впевнено і захищено”, – підсумувала лідерка “ЄС” у Києві.

Марина Порошенко

Читайте також: Марина Порошенко: Київ має забезпечити відпочинок дітей, які потребують супроводу

Нагадаємо, Марина Порошенко передала столичному музею комп’ютерну техніку для оцифровки колекцій

Великий Київ у Google News

підписатися