За психологічне насилля на роботі каратимуть штрафами та виправними роботами – які дії тепер поза законом

Автор: Оксана Тупальська
12:58 24.11.2023

Вчинення психологічного або еконмічного насильства на роботі щодо жінок та чоловіків буде каратися штрафом до 1190 грн та виправними роботами до 40 годин. Це передбачають зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення.

За психологічне насилля на роботі каратимуть штрафами та виправними роботами – які дії тепер поза законом
Світлодіодне освітлення

Законопроект №8329 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв’язку з ратифікацією Стамбульської конвенції, схвалений Верховною Радою 22 листопада за основу. Його подала група депутатів від монобільшості. 

До Кодексу додають статтю 173-6 «Насильство за ознакою статі». 

Відповідно до документу, дії “що завдають фізичної, психологічної або економічної шкоди чи страждань, будуть тягнути за собою накладення штрафу від 340 до 680  грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 10 діб”.

Читайте також: Є робота! У столиці шукають людей на посади адміністраторів сервісних центрів МВС

Відповідно до нової статті 173-7 «Сексуальне домагання» “вчинення без згоди особи вербальних, невербальних або фізичних дій сексуального характеру, які не спричинили тілесних ушкоджень, метою або наслідком яких є приниження гідності особи, зокрема шляхом створення залякуваного, ворожого, принизливого або образливого середовища, та не пов’язані із проникненням в тіло іншої особи, – тягнуть за собою накладення штрафу від 340 до 850 грн або громадські роботи на строк від 20 до 30 годин”.

Також дії вчинені відносно особи, яка перебуває у відносинах трудового, службового, матеріального чи іншого підпорядкування, то це буде загрожувати штрафом від 850 до 1 190 або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин.

Нагадаємо, цієї осені Державні служби зайнятості показують статистику, що вражає – кількість зареєстрованих безробітних у вересні у понад 2 рази менша, як в 2022 році та втричі менша як у 2020 році. Це при тому, що люди продовжують шукати роботу, не користуючись послугами державної служби. 

Великий Київ у Google News

підписатися