За підробку ковідних документів в Україні передбачено покарання – від штрафу до 5 років позбавлення волі. А у випадку внесення неправдивих даних у систему охорони здоров’я винуватці можуть отримати 6 років ув’язнення. Відповідальність передбачається не лише за підробку та продаж документів і внесення недостовірної інформації до медичних баз даних, а і за їх використання. Тобто, громадяни, які придбали і користуються сфальсифікованими сертифікатами, також несуть кримінальну відповідальність.
Підробні сертифікати небезпечні як для тих, хто ними користується, так і для оточуючих. Адже людина із таким сертифікатом вважається вакцинованою, хоча насправді такою не є. Подібні випадки також можуть негативно позначитися на статистичних даних, якщо власник підробного сертифікату захворіє на ковід.
Оскільки останнім часом зросла кількість сфальсифікованих сертифікатів вакцинації, Міністерство охорони здоров’я просить усіх, кому відомі такі випадки, повідомляти про них на гарячу лінію поліції за номером 0 800 500 202, або до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19, а також до СБУ за номером телефону довіри 0 800 501 482.
До слова, стало відомо, коли з’явиться перелік протипоказань до вакцинації від коронавірусу.