За найоптимістичнішими прогнозами необхідно 5-7 років до повного розмінування територій – МВС

Автор: Любава Лисичкіна
01:27 22.05

20 іноземних організацій проходять сертифікацію для роботи в Україні з гуманітарного розмінування.

За найоптимістичнішими прогнозами необхідно 5-7 років до повного розмінування територій – МВС

Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ України Мері Акопян. 

З початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну, на території нашої держави знешкоджено майже 114 тис. вибухонебезпечних предметів. В тому числі майже 2 тис. авіаційних бомб. Рятувальники обстежили територію понад 22 тис. гектарів.  В середньому щодня піротехнічні підрозділи ДСНС вилучають від двох до п’яти тисяч вибухонебезпечних предметів.

«Якщо ми говоримо про Україну, то наразі ми оцінюємо, що забруднено територію близько 300 тис. квадратних кілометрів. Це в десятки разів більша кількість ніж має міжнародний досвід. Виходячи з того, що один день активних бойових дій дорівнює до 30 днів розмінування, за найоптимістичнішими прогнозами нам необхідно 5-7 років до повного розмінування», – зазначила Мері Акопян.

Заступниця міністра розповіла про кроки, які робить Уряд для пришвидшення процесу гуманітарного розмінування.

«Створено Міжнародний центр з гуманітарного розмінування. Власне метою заснування цього центру є зокрема й залучення міжнародної допомоги: фахової, технічної та фінансової. Уже майже 20 іноземних організацій відгукнулись і проходять сертифікацію для роботи в Україні», – повідомила в ефірі Мері Акопян.

Вона також зауважила, що декілька команд уже прибули в Україну й з наступного тижня вони почнуть роботу у різних регіонах країни.

До слова, окупанти тероризують цивільних та намагаються розмінувати припортову інфраструктуру у Маріуполі.

Великий Київ у Google News

підписатися