Про це розповіла заступниця директора Київського міського центру зайнятості Людмила Мушинська.
За її словами, війна безпрецедентно вплинула на ринок праці. У довоєнному 2021 році вакансій у базі столичної служби зайнятості протягом місяця в середньому було 12 тисяч. Після початку війни попит на робочу силу різко зменшився.
Обмеження логістики, втрата ринків збуту, зменшення купівельної спроможності населення. Багато підприємств опинились в простої, пояснює посадовиця. У березні 2022 року роботодавці надали лише 88 нових вакансій. Влітку попит почав поступово збільшуватись, і вже наприкінці 2022 року щомісяця реєструвалось вже по 1,5 тис. вакансій, але ж і це тільки третина від довоєнного рівня.
Мушинська говорить, що війна вплинула й на обсяги реєстрації безробітних. Протягом 2022 року статус безробітного отримали 36,5 тис. осіб, що на 30% більше, ніж у 2021 році. Серед зареєстрованих безробітних суттєво, майже втричі збільшилась частка внутрішньо переміщених осіб.
“Така ситуація поглибила дисбаланс на ринку праці столиці та на середину 2022 року збільшила навантаження на одне робоче місце до 10 осіб, тоді як в 2021 році таке навантаження в середньому було один до одного з перевагою в бік вакансій”, – зазначила заступниця.
Відомо, що 350 тонн гуманітарки, яку блокували на столичному складі, почали розподіляти за призначенням.