За матеріалами Служби безпеки України (СБУ) було припинено українське громадянство Ореста Березовського, відомого як діяч УПЦ (мп) Онуфрій. Відповідний Указ підписав Президент України Володимир Зеленський.
СБУ встановила, що Березовський (Онуфрій) добровільно отримав громадянство рф у 2002 році, не повідомивши про це уповноважені органи влади України. Попри це, він продовжував користуватися статусом громадянина нашої держави.
За наявною інформацією Служби безпеки України, Березовський (Онуфрій) підтримує зв’язок з московською патріархією та свідомо протидіяв отриманню канонічної незалежності української церкви від московської патріархії, представники якої відкрито підтримують російську агресію проти України. Попри повномасштабне вторгнення, Березовський (Онуфрій) фактично продовжує підтримувати політику рпц та її керівництва, зокрема патріарха кирила (гундяєва).
Читайте також: Уряд звільнив Тараса Кременя з посади мовного омбудсмена, а також низку інших чиновників
Нагадаємо, саме гундяєв благословив збройну агресію російських військ та проводить пропагандистську політику виправдовування і підбурення до геноциду українського народу, сприяючи злочинній діяльності політичної верхівки країни-агресора.