За “Харківські угоди”: Азарову повідомили про підозру у держзраді

Автор: Марія Супрун
18:43 24.03

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру у державній зраді колишньому прем’єр-міністру України Миколі Азарову. Підозра стосується погодження проекту «Харківських угод».

За “Харківські угоди”: Азарову повідомили про підозру у держзраді

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Азарова підозрюють в тому, що він у змові з експрезидентом Віктором Януковичем свідомо зашкодив інтересам держави під час укладання угоди про перебування Чорноморського флоту Росії на території України. На думку слідчих, такі дії зашкодили суверенітету, територіальній цілісності, недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України.

У ДБР зазначають, що згода Азарова на умови продовження строку перебування Чорноморського флоту РФ на території України на 25 років була нав’язана тодішнім російським президентом Дмитром Медведєвим під приводом отримання знижки на природній газ. 

Після цього, додають слідчі, очільник українського уряду забезпечив погодження проєкту угоди органами української влади та правоохоронцями без фактичного її розгляду уповноваженими органами.

Крім того, ексочільник Уряду у квітні 2010 року на закритому засіданні Кабміну підписав розпорядження про схвалення вказаної Угоди, вніс проєкт Угоди на розгляд президентові України.

Довідка. “Харківські угоди” – це угоди між Україною і Російською Федерацією про продовження перебування Чорноморського флоту в Криму. Колишній президент-втікач Віктор Янукович підписав їх 21 квітня 2010 року, перебуваючи в Харкові. Цим документом було на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі. Зробив він це нібито під приводом отримання знижки на природний газ. Але угодою були створені передумови для збільшення чисельності військ РФ та умови їх перебування на території України.

Нагадаємо, Радбез запровадив санкції проти Януковича, Азарова та інших “хлопців з їхнього двору”.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...