Як повідомляє Український інститут національної пам’яті, відзначати цей день 8-го травня, а не 9-го в Україні почали після Революції гідності, вправаджуючи таким чином європейську традицію.
Вже другий рік українці проводять цю памʼятну дату в умовах війни, яку називають найбільшою в Європі з часів Другої світової. Чимало жахіть, які раніше асоціювалися з тим часом, зараз стали реальністю в Україні через напад зі сторони Росії.
Читайте також: День пам’яті про Чорнобильську катастрофу: детальніше про трагедію
Довідково: 7 травня 1945 року у французькому місті Ремсі був підписаний Акт про повну капітуляцію військ нациської Німеччини. Наступного дня, 8 травня, документ ратифікували у Берліні. Саме тому в більшості країнах щорічно саме в цей день проводять заходи щодо вшанування пам’яті всіх, хто помер під час Другої світової війни.
На вимогу Кремля 9 травня 1945 року в передмісті німецької столиці Карлсхорсті підписали ще один документ – “Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини”. Це сталося о 00:43 годині за московським часом, але за середньоєвропейським все ще було 8 травня.
У 2004 році Генеральна асамблея ООН проголосила 8 та 9 травня Днями пам’яті та примирення.