Якби голосування не провалили, документ набув би чинність наступного дня після опублікування у парламентській газеті «Голос України».
Перший заступник спікера парламенту Руслан Стефанчук, який є автором закону, сподівається, що закон все ж встигнуть ухвалити й опублікувати до 28 березня. Якщо ж цього не станеться, 28 березня Україна має перевести годинники на літній час, тобто на одну годину вперед.
У пояснювальній записці вказують, що законопроєкт «покликаний забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України». Мовляв, на тимчасово окупованих територіях України встановили час Росії.
А ось закріплення на всій території України єдиного київського часу має, на думку автора документу, зміцнити безпекові позиції України, сприяти деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Також закріпленням часу хочуть захистити здоров’я населення.
«Такий “сезонний часовий стрибок” призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином показується на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному», — вказано у документі.
В Україні переходять на літній час щороку в останню неділю березня, а на зимовий – в останню неділю жовтня. Восени переводять стрілку на годину назад, а навесні – вперед.
Перехід на літній час має відбутись 28 березня, тож якщо законопроєкт не запрацює до цієї дати, ми ще як мінімум двічі будемо переводити стрілки: 28 березня – на літній час, а восени 2021 року – повернемося вже на постійний зимовий.
Нагадаємо, кожна країна ЄС повинна до квітня 2021 року визначитись, на якому часі вона залишиться: на літньому або зимовому.