Головний режисер Національної опери України Анатолій Солов’яненко розповів, що відкрив свою сцену одним із перших у столиці — влітку 2022 року.
Увесь час повномасштабного вторгнення артисти продовжують працювати, їздити на гастролі, репетирувати — іноді прямо у бомбосховищі. За час великої війни театр лише двічі скасовував спектаклі з технічних причин. Решту часу — аншлаги.
“В ті перші дні я часто виходив у перерві в зал і питав глядачів, чому вони прийшли на виставу. Суть відповідей була однакова: театр дає людям можливість хоча б на кілька годин перенестись у те довоєнне життя. Думаю, у цьому і є зараз наша місія”, – зазначає Солов’яненко.
За словами режисера, з оперної трупи не повернулося три солісти, чоловіки.
“Не говоритиму хто, нехай це залишиться на їхній совісті. Але ми змогли повноцінно працювати, і зараз у нас вистави тривають чотири дні на тиждень. Ми навіть випустили кілька прем’єр, серед яких “Травіата”, яку я став готувати ще до війни. За час повномасштабного вторгнення були гастролі в Японії, зараз плануються в США”, – говорить головред.
Наразі, театр приймає лише 459 осіб замість 1304. Саме стільки людей вміщує укриття опери. Під час повітряної тривоги зупиняється вистава та всі спускаються у притулок, потім продовжують. На жаль, таке іноді буває, говорить режисер, але глядачі все розуміють.