За час повномасштабного вторгнення Музей історії України у ІІ світовій війні поповнився 12 тисячами предметів

Автор: Оксана Тупальська
14:25 08.05

За час повномасштабного вторгнення музейники зібрали 12 тисяч предметів. Поки не ставлять за мету представити це все в найближчій експозиції, проте частину можна уже побачити.

За час повномасштабного вторгнення Музей історії України у ІІ світовій війні поповнився 12 тисячами предметів

Наприкінці лютого 2022 року, коли ворог почав рухатися в бік Києва, колектив демонтував усе найцінніше: міжнародний проект  генеральний директор музею Юрій Савчук наступного дня вивіз на власному авто на захід країни, а демонтовані найважливіші артефакти з експозиції спочатку перенесли до більш надійного сховку, а в середині березня – також евакуювали, пише УП.

Проте як тільки ЗСУ видворили ворога з Київщини – повернулися назад та почали поповнювати колекції. 

 У 74-й день повномасштабної війни виставка “Україна. Розп’яття” відкрилась у виставковому центрі музею – працює і досі. Її експонати збирали на щойно деокупованих територіях. Музей за цю роботу отримав міжнародну премію Museum and Heritage Awards та спецвідзнаку конкурсу Європейської музейної академії. Експозиція з російськими берцями, як погубили втікачі на Київщині, налякала навіть московських пропагандистів. 

Як історичний, у книзі відвідувачів музею зберігають підпис генерала Валерія Залужного. 

Є музейні цінності, які б хотіли повернути з-за кордону – вони тепер зберігаються і експонуються у різниє країнах ЄС, проте – не вдома. 

Конкретні артефакти, унікальні й визначальні документи. Наприклад, архів ЗУНР досі зберігається у Римі. Чи потрібні ці матеріали Україні? Так… Нам цей матеріал і ці знання вкрай необхідні були і в перші роки незалежності, а особливо, як на мене, саме тепер, – каже гендиректор музею. 

Великий Київ у Google News

підписатися