За брехню в деклараціях повернули кримінальну відповідальність

Автор: Галина Ворона
16:07 03.06

В Україні повернули кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації та неподання декларації.

За брехню в деклараціях повернули кримінальну відповідальність

Відповідний закон (проект №4651) підтримали 307 народних депутатів.

Закон повертає санкцію у вигляді позбавлення волі на строк до двох років (як один із можливих видів покарання) за недостовірну інформацію у е-деклараціях або неподання такої декларації.

Документ містить низку новацій:

  • вказані кримінальні правопорушення відносяться не до корупційних, а до правопорушень, пов’язаних з корупцією. Таким чином депутати роз’єднали злочини, які за своїми змістами є саме корупційними та такими, які пов’язані з корупцією.
  • за умисне неподання декларації “світить” штраф від 42 тис. грн до 51 тис. грн або громадські роботи. Спочатку у законопроєкті планувався тюремний термін, але його замінили на обмеження волі на два роки;
  • якщо відомості у декларації відрізняються від достовірних на суму від 1 млн 135 тис. грн до 4 млн 540 тис. грн – штраф від 51 тис. грн. до 68 тис. грн. Окрім того, встановлюється альтернативний вид покарання – обмеження волі на термін до 2 років.
  • якщо відомості у декларації відрізняються від достовірних на суму понад 4 млн 540 тис. грн – штраф від 68 тис. грн до 85 тис. грн. Альтернативний вид покарання – позбавлення волі на термін до 2 років.

Нагадаємо, восени минулого року КСУ визнав неконституційною норму про кримінальну відповідальність за декларування недостовірних відомостей, чим спровокував конституційну кризу в країні, що супроводжувалась протистоянням президента і Конституційного суду. Згодом Рада відновила відповідальність за брехню в деклараціях.

Великий Київ у Google News

підписатися