Відповідний закон (проект №4651) підтримали 307 народних депутатів.
Закон повертає санкцію у вигляді позбавлення волі на строк до двох років (як один із можливих видів покарання) за недостовірну інформацію у е-деклараціях або неподання такої декларації.
Документ містить низку новацій:
- вказані кримінальні правопорушення відносяться не до корупційних, а до правопорушень, пов’язаних з корупцією. Таким чином депутати роз’єднали злочини, які за своїми змістами є саме корупційними та такими, які пов’язані з корупцією.
- за умисне неподання декларації “світить” штраф від 42 тис. грн до 51 тис. грн або громадські роботи. Спочатку у законопроєкті планувався тюремний термін, але його замінили на обмеження волі на два роки;
- якщо відомості у декларації відрізняються від достовірних на суму від 1 млн 135 тис. грн до 4 млн 540 тис. грн – штраф від 51 тис. грн. до 68 тис. грн. Окрім того, встановлюється альтернативний вид покарання – обмеження волі на термін до 2 років.
- якщо відомості у декларації відрізняються від достовірних на суму понад 4 млн 540 тис. грн – штраф від 68 тис. грн до 85 тис. грн. Альтернативний вид покарання – позбавлення волі на термін до 2 років.
Нагадаємо, восени минулого року КСУ визнав неконституційною норму про кримінальну відповідальність за декларування недостовірних відомостей, чим спровокував конституційну кризу в країні, що супроводжувалась протистоянням президента і Конституційного суду. Згодом Рада відновила відповідальність за брехню в деклараціях.