За 50 км від кордону з Київщиною росіяни створили найжорстокіший табір катувань українців

Автор: Оксана Тупальська
12:07 Сьогодні

У Наровлі Гомельської області на території Білорусі у лютому 2022 року росіяни щодня катували українців, яких вивезли з території Київщини. До фільтраційного табору потрапляли військові, цивільні та навіть діти.

За 50 км від кордону з Київщиною росіяни створили найжорстокіший табір катувань українців Фото: Кадр з відео російських пропагандистів, за яким шукали місце незаконного утримання полонених з України

Фільтраційний табір, який став місцем незаконного утримання і тортур, розташували на території білоруського державного підприємства «Прип’ятський Альянс». 

Затриманих допитували та били, а кадри з їхньою участю використовували у пропагандистських відео, - розповідають журналісти "Схем", які знайшли точку розташування табору.

Колишнім бранцям показали кадри з військовими вантажівками КАМазами, будівлею зі зруйнованим дахом та кількома великими армійськими наметами. Звільнені українці підтвердили, що утримували їх саме там. 

Така будівля, я зараз не знаю, як сказати, така будівля, наче колгосп. Як, типу, заброшена будівля, та і все, - розповідає колишній полонений Владислав Ягодинський.  

Це був якийсь крупний колгосп. тому що територія велика була. Стояло дуже багато техніки, танки там стояли, САУшки, ЗУшки. Там або ремонтна база або перевалочна база була, - каже колишній полонений, військовослужбовець Віктор.

Кадр з відео російських пропагандистів:

Військовослужбовець ЗСУ Богдан Лисенко потрапив у полон у кінці березня 2022 року. Він був поранений у бою і територією табору його несли на ношах. Саме тоді він бачив трактори, які стояли на території місця утримання. Там же росіяни знімали пропагандистські відео та показували на телеканалах у РФ, як затримали українських військових в Бучанському районі. 

Наровля — це була така пропагандистська картинка, що ми[російські військові] такі, типу, людяні… Але ніхто ж не показує з їхніх, як там допитували цивільних. А цивільних там били, дай боже... Тобто, там постійно було чутно крики», - сказав Богдан Лисенко.

Згодом, у квітні 2022 року, свідчення українців було зафіксовано Мінінтеграції:

Пригадує, як до них підходив військовик неслов'янської зовнішності, і погрожував розправою: до ранку не доживете! ", - цитують спогади старшої сержантки Анастасії Матрущенко, якійу пощастило повернутися в Україну. 

Чимало цивільних, яких викрали росіяни на Київщині та везли через табір в Наровлі, українська сторона не повернула досі. Бо їхні імена не фіксуються у списках військовополонених, аби можна було повертати під час обмінів. Кожна мирна людина є злочинно викраденою росіянами.

Автори телевізійного проекту нагадують 49 статтю Женевської конвенції з прав людини, відповідно до якої примусове вивезення цивільних є міжнародним злочином. 

Журналісти «Схем» розслідування проводили у співпраці з колегами з «Білоруського розслідувальницького центру», білоруської редакції Радіо Свобода та за підтримки проекту з документації воєнних злочинів The Reckoning Project і гакерської групи «Кіберпартизани».

Великий Київ у Google News

підписатися