За 2020 рік через недбалу охорону культурної спадщини виписали штрафів на 4 млн грн

15:59 27.01.2021

Минулого року інспектори Департаменту охорони культурної спадщини здійснили 310 обстежень об’єктів культурної спадщини.

За 2020 рік через недбалу охорону культурної спадщини виписали штрафів на 4 млн грн

Про це повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

За його словами, під час перевірок було складено та направлено 131 припис, 41 акт про вчинення правопорушення та 38 постанов про накладення фінансових санкцій.

Крім того, на шістьох порушників було складено адмінпротоколи. Загальна сума накладених фінансових санкцій становить 4,25 млн грн, однак добровільно сплатили штрафи лише на 775,8 тис. грн. Решта коштів стягується в судовому порядку.

Він додав, що департамент вже розробив та затвердив “Межі та режими використання зон охорони пам’ятки містобудування місцевого значення “Вулиця Хрещатик“. Це зроблено з метою підготовки досьє на номінацію щодо включення вулиці Хрещатик у Попередній список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ініціатива здійснюється в рамках виконання міської цільової програми “Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2019–2021 роки“.

Також Никоряк повідомив про затвердження меж та режимів використання зон охорони 15 пам’яток та їхніх комплексів на території міста Києва.

До речі, у 2019 році інспекція Департаменту охорони культурної спадщини здійснила 216 обстежень об’єктів культурної спадщини на предмет дотримання чинного пам’яткоохоронного законодавства. Як результат – 130 приписів, 26 актів про вчинення правопорушення та 19 постанов щодо порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини.

А тим часом Марина Порошенко попередила про наслідки скорочення фінансування культурних проектів. Що це значить для киян – читайте тут

Великий Київ у Google News

підписатися