Каву, що втратила аромат, хотіли викинути. Але потім кияни спробували продукт із запахом кіптяви, та погодилися купувати. Так кава «З запахом перемоги» допомогла сім’ї стати на ноги – вони реалізували підгорілі запаси, і тепер продають ароматний напій та відновлюють бізнес. Їхню історію розповідає 1+1.
«У лютому виїхали за кілька годин до того, як у місті почали розстрілювати людей. А коли я поверталася в деокупований Гостомель, бачила, що одна хата є, другої немає. І знаходилася в шокові. Потім потрапила на виробництво – теж плакала, і дивилась на кількість збитків. У будинку, де ми жили, перед воротами впала міна, ворота знесло, дім понівечений досить сильно, непридатний до життя», – згадує Йоша Ланцова.
Жінка каже, що той факт, що кава вціліла, коли у сусідніх складах окупанти перетворили все на попелище, вважала чудом. Проте дуже засмутилася, коли спробувала її заварити, та почула запах горілого замість традиційного аромату.
«Я хотіла працювати – бо коли не працює виробництво, люди втрачають роботу. А перша місія була повернути колектив. Спочатку я вийшла до колишніх клієнтів, сказала, що маємо певну кількість продукції. За годину через Інстаграм було продано більше 50 кг кави по пакуночку. А коли побачила, що та прокопчена димом – запропонувала повернути. І перша замовниця сказала: «Так це є кава з запахом перемоги». І люди розкупили. А коли та кава закінчилась, і виробляли нову, писали: «Я хочу саме з тим запахом», – ділиться Ланцова.
Тепер Ланцови продовжують роботу свого бізнесу – повернули працівників на підприємство, замовляють сировину закордоном, та навіть наростили клієнтів.
«Ми в таких умовах можемо працювати, виживати, зберегти якість, доставляти продукцію. Запустили увесь глобальний процес», – каже Саша Ланцов.
Нагадаємо, Гостомель – місто-герой, що взяло на себе одинв з перших ударів росіян, був пошкоджений окупантами на близько 40%. Як виглядало у травні зруйноване місто-герой Гостомель з повітря можна побачити зі світлин.