До антистатистики потрапили чоловіки, старші за 30 років, яких відрахували з вишів через те, що не здали сесію або мали прогули. Також виганяли близько 6 тисяч студентів, що не змогли здати тестування Держслужби якості освіти (ДСЯО). Мовляв, не хотіли вчитися як слід, значить – ухилянти.
“Те, що їх вже немає в системі вищої освіти, – ознака того, що система самоочищується”, – відзвітував про свої досягнення заступник міністра освіти Михайло Винницький.
Похвалилися в МОН і досягненнями ДСЯО у звільненні з роботи викладачів. Справа в тому, що педагоги також мають відстрочки від служби у війську. Тому ревізори ретельно перевірили кандидатів наук та професорів, частину повиганяли з роботи, а проти 8 домоглися відкриття кримінальних проваджень.
Як відрізнити – викладач чи студент ухилянт, який сховався у виші від війська чи, може, не міг здати сесію або тести ДСЯО через слабкі інтелектуальні здібності або непорозуміння з викладачами – заступник міністра не розповів. Логіка єдина: не здав – значить не хотів на фронт та прикривався навчанням.
Тож, МОН позбавлено цілий ряд закладів вищої освіти їх ліцензій на провадження освітньої діяльності. Географія випадків дуже широка: від Запоріжжя до Ужгорода, від Миколаєва до Львова. Ми продовжуємо боротьбу із недоброчесними ділками, які дискредитують вищу освіту своїми фейковими “закладами”, які у 2023-2024 масово зараховували чоловіків призовного віку (особливо віком 30+ і часто в порушення ліцензійних обсягів), абсолютно публічно заявляючи про свої розцінки за такі дії. Такої профанації системи вищої освіти МОН терпіти не буде», – заявив Винницький.
Читайте також: Чоловіки-студенти та викладачі з України отримали право виїжджати за кордон
Раніше “ВК” розповідав, що проректор столичного вишу погорів на організації схеми для ухилянтів.
“Універститетом ухилянтів” також почали називати виш Поплавського. Кажуть, заклад Київський університет культури консультував для отримання відстрочки від мобілізації. Факти наводили журналісти. Проте поки про закриття “головного культурного”, який 20 років тому був популярним вишем дітей-мажорів, нині не розповідають.