З такою – хоч на край світу. Ціна фейкової довідки про COVID-19 та яке покарання чекає на продавців

16:25 20.01

Столичні правоохоронці викрили киянина, який збував підроблені довідки про відсутність позитивного тесту на COVID-19. Довідки виготовлялись на іноземних мовах з метою виїзду замовника за кордон.

З такою – хоч на край світу. Ціна фейкової довідки про COVID-19 та яке покарання чекає на продавців

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Було встановлено, що мешканець Дарницького району у соцмережі пропонував придбати підроблені довідки щодо тестування на COVID-19 методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції).

Вартість такої довідки становила всього 500 грн., а доставка здійснювалась за допомогою поштового зв’язку. Там само, у відділені пошти, покупець оплачував довідку вже після її отримання. Здебільшого документ оформлювали на іноземних мовах, аби замовник міг ним скористатись під час поїздки за кордон. 

Навідавшись до помешкання зловмисника, правоохоронці вилучили там підроблені довідки з відтисками печатки клініки про негативне ПЛР тестування, підроблені печатки, комп’ютерну техніку, квитанції про відправку довідок поштовим зв’язком тощо.

Усе це майно, яке вказує на вчинення кримінального правопорушення (ст. 358 КК України), було вилучене в якості речових доказів. Його невдовзі відправлять на експертизу. 

У разі доведення вини порушника йому загрожує чималенький штраф або навіть до 5 років позбавлення волі. 

Нагадаємо, що у разі виявлення лабораторій, які видають такі “липові” довідки, необхідно звернутися до правоохоронних органів або в МОЗ. Міністр охорони здоров’я також підкреслив, що фіктивний документ може спричинити проблеми там, за кордоном. Саме тому краще зробити справжній тест і чітко усвідомлювати, що людина не хворіє на коронавірусну хворобу.

Читайте також: Довідка про вакцинацію від COVID-19 може стати вимогою для в’їзду в ЄС

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...