Хоч батьківщина сакур Японія, в Києві дерева з кожним роком квітучі дерева приживаються все краще. Усе через глобальне потепління – бо “Київзеленбуд” з кожним роком підбирає все більше теплолюбних видів та висаджує у парках та скверах міста. У Ботанічному саду імені Гришка тепер розводять пальми, які ще 10-15 років тому росли тільки на Одещині. Так само добре приживаються бананові дерева. Їстівних для людей плодів українська версія бананів без теплиць не приносить, проте відвідувачів саду радують.
То де ж шукати сакури у Києві:
- Сквер біля Національної опери
- Алея сакур на вул.Липській
- Парк «Володимирська гірка»
- Парк ім.Шевченка
- Арсенальна площа
- Сквер біля Золотих воріт
- Парк «Муромець»
- Алея сакур КПІ
- Сквер на пл.Франка
- Ботанічний сад ім.Фоміна
- Ботанічний сад ім.Гришка
- Ботанічний сад НУБіП
- Маріїнський парк
- Сквер Марії Заньковецької
- Парк «Наталка»
- Парк «Кіото»
- Сквер ім.Гейдара Алієва
- Національний заповідник «Києво-Печерська лавра»
- Парк «Теремки»
- Парк «Перемога»
- Пейзажна алея
- Парк партизанської слави
- бульвар Верховної Ради
- Сквер на території Київського інституту міжнародних відносин КНУ
Минулого року привабливу алею сакур поруч з фонтанами помітили у парку Партизанської слави 8 травня.
А таке прекрасне цвітіння дерев помітили 7 травня 2021 року на площі Івана Франка.
А так 27 квітня 2019 року зацвіла алея сакур, що була створена в 2011 році на честь 40-річчя дружніх відносин між Києвом і Кіото.
За філософським підходом японців сакура позитивно впливає на навколишню місцевість і використовується для зберігання реліквій. У садах ставлять камені почесного сидіння. Аби відвідувачі могли прийти, зупитинися не на довго та помилуватися красою природи. Між іншим, в парку Кіото в столиці також встановили подібний.
Милування сакурою японці називають “О-Ханамі”
Традиція милування квітучою сакурою виникла ще при імператорському дворі в епоху Хейан (794-1185). Аристократія, відома вишуканістю манер, проводила години під квітучими деревами, насолоджуючись легкими напоями, салонними іграми та складанням віршів. У короткому блискучому цвітінні сакури аристократи бачили глибокий сенс: розмірковуючи про швидкоплинність життя, вони ототожнювали обпадаючі квіти сакури з хоробрістю і чистотою помислів.
У теплі весняні дні японці навіть резервують місця в парку, аби прийти туди з родиною та посидіти під сакурою. А колеги по роботі проводять виїзні корпоративи з їжею та алкоголем під сакурами. При чому прийти туди мають як керівники, так і підлеглі. На півдні Японії сакури цвітуть у березні, у центральних та північних регіонах у квітні.
Влітку японці збирають плоди сакур сокумбо, схожі на українські вишні. Їх маринують, варять в компотах та начиняють смаколики. Листя з сакур солять, наче українські огірки.
@eat_in_kyiv Алея із сакурами в Києві крутіша, ніж в парку Кіото😱 #сакуракиїв #місцякиєва #локаціїкиїв ♬ оригінальний звук – Місця та заклади Києва