З Києва до Канева курсуватимуть швидкісні “Ракети”

Автор: Марія Супрун
11:54 07.06

По річці Дніпро між містами незабаром курсуватимуть швидкісні теплоходи “Ракета”. Першим планують запустити маршрут “Київ — Канів” із зупинками в інших містах.

З Києва до Канева курсуватимуть швидкісні “Ракети”

Про це в ефірі телеканалу «Дом» повідомила голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів.

За її словами, мета таких маршрутів, насамперед — туристична.

«Підсумкова ідея: щоб ці кораблі частіше ходили, і були б такі маршрути, коли люди, припустимо, виходять у Переяславі, у них кілька годин екскурсія музеями, потім їдуть до Канева — там теж екскурсії», — пояснила Олеськів.

Передбачається, що шлях на «Ракеті« від Києва до Канева складе близько двох годин.

«Це розрахункова швидкість. Але потрібно провести тестування, скільки часу займе конкретно. Бо такі тестування не проводилися кілька років. Водночас, може, десь річка стала мілкою. Тобто все це потрібно вивчати. Є прогулянкові теплоходи, які сьогодні їздять Києвом. Ось вони до Канева будуть плисти близько 5 годин. А це дуже довго, адже на машині можна доїхати за 3 години», — зазначила очільниця Держагентства.

Наразі фахівці вивчають логістику щодо Дніпра.

Довідка. «Ракета» — серія швидкісних пасажирських річкових суден на підводних крилах, які активно використовувалися в СРСР. В Україні в 1970-х ходило понад 150 «Ракет». Але після 1990-х цей вид транспорту став економічно не вигідним. І більшість зі 150 «Ракет» продали за кордон. Частина судів досі ходять в Греції, в Таїланді та Канаді.

Станом на 2018 рік в Україні було лише чотири «Ракети», випущені на вітчизняних заводах. Дві з них виготовлені у 2002 році в Феодосії. Ці «Ракети» використовуються на півдні країни, зокрема, в Миколаєві.

Нагадаємо, річковий порт 1 травня розпочав сезон прогулянок.

Великий Київ у Google News

підписатися