Про це розповіли дослідники в статті, опублікованій в журналі Environmental Research Letters.
У дослідженні взяли участь 302 офісних працівники з шести країн, за якими спостерігали протягом року. Спостереження закінчилися в березні 2020 року, коли пандемія коронавірусу призвела до глобальних локдаунів. Учасникам було від 18 до 65 років, не менше трьох днів на тиждень вони проводили в офісі і мали там постійне місце роботи.
Їхні робочі місця оснащувалися датчиками навколишнього середовища для відстеження в реальному часі концентрації дрібних дисперсних частинок, а також вуглекислого газу, температури і відносної вологості.
Результати показали, що збільшення на 10 мікрограмів на кубічний метр рівня цих дисперсних частинок призводило до збільшення часу відгуку на обидва тести, що вимагають оцінки швидкості робочої пам’яті і когнітивної діяльності мозку.
Раніше вчені вже доводили, що ці частинки викликають запалення центральної нервової системи, оскільки здатні долати гематоенцефалічний бар’єр.
До слова, вчені підтвердили, що довгостроковий вплив забрудненого повітря впливає на ризик розвитку хронічного риносинуситу у людей, які не страждають на алергію.