Про це під час презентації результатів експерименту “Персональний асистент для осіб з інвалідністю” повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Вона розповіла, що минулого року Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з університетом “Україна” провели експеримент з впровадження послуги “Персональний асистент” для особи з інвалідністю.
Експеримент був потрібен для того, аби зрозуміти функціонал асистента та порахувати вартість послуги. Адже державних нормативів стосовно цієї послуги немає”, – пояснила чиновниця
Для експерименту було утворено 6 пар зі студентів університету “Україна” – асистент і людина з інвалідністю. Асистенти супроводжували підопічних під час навчання у вищому навчальному закладі та в позаурочний час.
За словами Марини Хонди, експеримент допоміг розвантажили родини підопічних, зменшити психологічну напругу та забезпечити час для самореалізації.
Таким чином, зауважила представниця КМДА, результати експерименту підтвердили необхідність впровадження послуги персонального асистента на рівні міста.
Фахівці продовжать вивчення потреби та можливості запуску і закупівлі послуги на рівні міста. Кошти на реалізацію проекту в бюджеті закладено.
У нас понад 11 тисяч дітей з інвалідністю. Частина з них відвідує інклюзивні дитячі садочки та школи. За попередніми даними, цієї послуги зараз потребує 561 особа, але ця цифра ще неповна”, – уточнила Марина Хонда.
Читайте також: Метро для всіх. 13 станцій облаштовані для людей з інвалідністю, ще на двох ведуться роботи
Нагадаємо, минулої осені у столиці запустили соціальне таксі для людей з інвалідністю.