З 69 громад Київщини у 46 є руйнування, і всі вони мають різний характер

Автор: Любава Лисичкіна
18:28 22.06

У 65% Київської області є руйнування через обстріли Росії. По всій області зруйновані близько 5 000 приватних будинків. Наразі на Київщині зводять перші будинки замість руїн.

З 69 громад Київщини у 46 є руйнування, і всі вони мають різний характер

Про те, що наразі відбувається з відновленням жила розповів голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

За його словами, у деяких містах і селах не було лінії зіткнення, і вони постраждали від артилерійських обстрілів. А, наприклад, Ірпінь, в якому проходила лінія зіткнення, постраждав значно більше. У Бородянці повністю зруйнована центральна вулиця. У селі Макарівської громади понад 70 приватних будинків зруйновані вщент.

Крім того, у Київській області є ще 44 комерційні підприємства, які доведеться відбудувати з нуля. 100 підприємств зруйновані частково.

За планом держави відновлювати почали в першу чергу те, що потребує капітального ремонту, і на Київську область для цього виділили 400 млн грн. Загалом на відбудову усіх 5 000 зруйнованих об’єктів потрібно близько 6 млрд грн. Це стосується тільки будівництва приватних будинків, без електромереж і газопостачання, які здебільшого там є.

Роботи почалися в квітні, і до настання зими в області планують звести 2 500 нових будинків. Перше, над чим працюють зараз у цих містах і селах, – складають акти щодо руйнувань. Для цього створені спеціальні комісії.

До слова,  у селі Кухарі зводять модульне містечко, бо не залишилось жодного вцілілого будинку.

Великий Київ у Google News

підписатися