З 2021 року студенти більше не отримуватимуть “червоний диплом”. Що ще змінилось

20:44 13.01

Починаючи з 1 січня 2020 року українські студенти не матимуть можливості закінчити ВНЗ з відзнакою.

З 2021 року студенти більше не отримуватимуть “червоний диплом”. Що ще змінилось

Про це йдеться у відповідному наказі Міністерства освіти і науки України від 29 грудня 2020 року.

Наказ “Про затвердження форм документів про вищу освіту (наукові ступені) та додаток до них, зразка академічної довідки” вступив у силу 1 січня 2021 року. Його підписав новообраний міністр освіти Сергій Шкарлет.

Згідно з інформацією, затвердженою у документі, в дипломах молодшого бакалавра, бакалавра чи магістра, який видається випускникам без громадянства, буде додатково зазначатися рік вступу та повне найменування закладу освіти, до якого особа вступила на початку навчання в Україні.

Також в дипломах спеціаліста та молодшого спеціаліста у графі “ступінь вищої освіти” буде вказуватись освітньо-кваліфікаційний рівень.

Окрім того, відтепер при закінченні ВНЗ випускникам видаватимуться дипломи без можливості отримати відзнаку. Це означає, що університети України більше не видаватимуть “червоні дипломи”. Таким чином, останні дипломи з відзнакою отримали студенти, що випустилися у 2020 році.

Водночас, в МОН наголосили, що вищі навчальні заклади можуть самостійно вносити в додаток до диплому відомості про відзнаку за успішне завершення навчання.

“Заклади вищої освіти мають широку академічну автономію та за рішенням вчених рад можуть вносити до додатка диплома європейського зразка відомості про відмінні навчальні досягнення випускника. Вимоги до присудження відзнаки також визначають заклади вищої освіти самостійно”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Шкарлета було призначено очільником міністерства освіти і науки України на депутатському засіданні Верховної Ради від 17 грудня.

Читайте також: Студенти – на дистанційку, школярі – на канікули. 10 кроків влади для протидії СOVID-19

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...