Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Так, відсьогодні набирають чинності частина друга та шоста статті 27 мовного Закону, які регламентують використання державної мови в мережі Інтернет та мови інтерфейсів комп’ютерних програм, встановлених на товарах.
Це стосується інтернет-представництв, зокрема вебсайтів, сторінок у соцмережах, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форми власності, ЗМІ, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні.
Ще це може бути пральна машина, кавоварка чи автомобіль, які мають бути адаптовані для продажу в Україні і містити українськомовний інтерфейс як на дисплеї, та і на кнопкових панелях керування.
Також з 16 липня 2022 року Уповноважений зможе накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть мовний Закон.
Сплачуватися такі штрафи будуть до місцевих бюджетів. Розмір штрафу становитиме від 3400 до 8500 грн. За повторне порушення штраф від 8500 до 11900 грн.
“В умовах війни недотримання мовного законодавства – це гра на руку ворогові. Створення кращих умов для опанування мови та її розвитку, контроль за застосуванням у відповідних сферах, захист прав громадян на отримання інформації та послуг державною – наш пріоритет“, – зазначив Кремінь.
До слова, шукаючи інформацію в інтернеті російською, російськомовні українці рідше бачать новини від українських ЗМІ, натомість частіше споживають російські фейки.
Щоб перемогти брехню російських ЗМІ, пише Мінкульт, необхідно перелаштувати Google на 🇺🇦 та надалі шукати новини українською.
Нагадаємо, Зеленський, Арестович, Геращенко – омбудсмен назвав порушників мовного закону у владі.