Про це повідомляє пресслужба МКІП.
Благодійна мета
- Прикраса створена у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики та Скарбницею Національного музею історії України.
- Ціль збору — забезпечити наших бійців доступом до сучасного радіоелектронного захисту. РЕБ допомагає захистити наших героїв та зменшити кількість поранених. 100% прибутку від продажів буде спрямовано на закупівлю РЕБів для бригади НГУ «АЗОВ» фондом BGV із загальною метою збору 1 000 000 грн.
Олениця і гриф
GUNIA Project представляє прикрасу «Скіфське золото» — дизайн з фігурами олениці та грифа, натхнений культурними артефактами кочового народу. Благодійний дроп відзначає повернення понад півтисячі музейних цінностей до України, після їх десятирічного перебування у Нідерландах та судових процесів з окупаційною владою Криму, що претендувала на частину колекції. Нині експонати зберігатимуться в Національному музеї історії України.
Прототипом для силуету олениці GUNIA Project став один з експонатів, а саме — ручка посудини у вигляді оленя, що датується 1 ст. н.е.
Скіфи використовували фігурки тварин для декорування посуду та вірили в їхню захисну силу. Вважали, що олень уособлює земну складову життя, а птах — небесну. Золото мало особливе значення для скіфів, ним оздоблювали побутові та ритуальні предмети, зброю воїнів та збрую коней. Прикраси були пишними, і їх носили багато.
До слова, українці задонатили понад 1 млн грн на ліки для онкохворих дітей.