Винницький назвав військові кафедри великою потребою в сучасній Україні:
“Ми розуміємо, що навіть якщо завтра буде перемога, ми залишаємося в ситуації, де нам у значній кількості потрібні офіцери запасу”, – сказав заступник міністра в ефірі Радіо Культура.
Заплановано змінити систему фінансування військової освіти – якщо зараз, за словами заступника міністра, вона є переважно платною, то у майбутньому держава має забезпечити необхідну підготовку молоді:
“Якщо є ґрант, який частково покриває освіту студента військової кафедри, інша частина може бути покрита за кошт того бюджету, який виділено на підготовку офіцерів запасу. Крім того, треба розуміти, що військові кафедри будуть відповідати за так звану “базову військову підготовку”, універсальну для всіх хлопців і дівчат, які вступають у заклади освіти. Ми плануємо запроваджувати це з вересня 2024 року. Зараз готуємо всю інфраструктуру”.
Нагадаємо, які зобов’язання стоять призовниками, які досягли 16-річчя, та чи можна в такому статусі виїжджати за межі країни, роз’яснив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.