“Їжі було на три дні”: Ващук 15 днів провів із дітьми у підвалі в Гостомелі

Автор: Марина Максенко
09:33 17.03.2022

Колишній гравець “Динамо” та збірної України Владислав Ващук провів 15 днів у підвалі свого дому в Гостомелі, рятуючись із сином та донькою від обстрілів російських фашистів.

“Їжі було на три дні”: Ващук 15 днів провів із дітьми у підвалі в Гостомелі

Про це 47-річний футболіст розказав у інтерв’ю FanDay.

“Іще в перший день забрав дітей, але не встиг виїхати – гелікоптери налетіли. Від мене неподалік аеродром “Антонов”. Думав, перечекаю і поїду. Їжі було на три доби, а чекати довелося 15 днів. Поки три дні була електрика, було більш-менш. За три дні до виїзду пропав газ, довелося готувати на багатті”, – каже  Ващук.

Владислав із сином Віталієм та дочкою Василиною 15 днів провели під обстрілами в Гостомелі.

“Старався, щоби діти психологічно не надломилися. Відволікав їх через гумор, навантажував якимись завданнями. Знайти їжу, посмажити її, доки не стемніло. Мили картоплю, запікали її на багатті. Розпалювали дрова, що відсиріли. Загалом, психувати було ніколи, хоча й хотілося. Пару картоплин на день з’їси, чаю вип’єш та задоволений. Головне моє завдання було, щоби діти швидко переключилися”, – зізнався спортсмен.

За його словами, російські фашисти обстрілювали переважно з повітря.

“Коли маленькі постріли, місцеві діти особливо не ховалися. Коли “гради”, авіація – інша справа. Дуже гучно. Був момент, коли бомбили 15 годин поспіль. Я уже чекав, коли в них боєприписи скінчаться. Як пінг-понг виходить: наші – вони, наші – вони. Було видно, як снаряди літають то в один, то в інший бік. Літаки низько літали, мов куля”, – пригадав Ващук.

10-го березня Владислав із сусідами на власний страх і ризик все ж виїхали з Гостомеля. 30-кілометровий шлях до Білогородки зайняв цілий день.

“Документи перевіряли вже на нашому боці, в Білогородці, де нас зустрічала поліція, але це вже була радість. Син сказав, що тепер знає, що таке щастя. Сльози стояли в очах”, – розповів футболіст.

Донька Владислава з мамою та бабусею поїхали до Львова, спортсмен із сином залишився під Києвом у брата.

“Спочатку я думав про те, щоби якомога швидше виїхати з Гостомеля. Зараз я хочу, щоби все це швидше закінчилося і щоби всі перестали боятися. Виїхав у місто заправитися, на заправці насамперед купив якихось незрозумілих шоколадок. Просто відвик від того, що можна щось купити, взагалі не розумів, що це таке. Інший світ. Ніби брав участь в якомусь квесті. Краще цього нікому не переживати”, – зізнався Ващук.

 

Великий Київ у Google News

підписатися