Її називали другою Раневською: улюбленій акторці багатьох сьогодні б виповнилося 104 роки

Автор: Любава Лисичкіна
18:53 01.05

ЇЇ любили саме за цих невгамовних матусь, сварливих тіток, буфетниць. Любили її за секлет, одарок, горпин, парасок.

Її називали другою Раневською: улюбленій акторці багатьох сьогодні б виповнилося 104 роки
Світлодіодне освітлення
104 роки тому, 1 травня, в Києві народилася Нонна Копержинська (1920-1999). Коли їй було два роки, помер тато. Потім Нонна з мамою-лікарем переїхали на Донбас, а пізніше, коли її маму перевели на роботу до Києва, Нонна вступила до театрального інституту. Вона потрапила на курс до Амвросія Бучми.
 
Її дебют у кінематографі відбувся в 1939 р. у фільмі Олександра Довженка “Щорс”.
За своє акторське життя вона зіграла лише декілька головних ролей в театрі, а в кіно головних ролей у неї не було взагалі. Глядачам вона запам’яталась за фільмами “За двома зайцями”, “Сватання на Гончарівці”, “Королева бензоколонки”. Її колоритні персонажі були настільки органічними, що здавалося, ніби вона й не грає.
З 1946 р. Нонна Копержинська почала працювати в київському театрі імені Івана Франка, якому віддала майже 50 років життя. Тут вона продемонструвала свій потужний потенціал – комедійної і драматичної актриси.
 
“Головних ролей у кіно за піввіку творчого життя у Копержинської не було взагалі. Епізоди, фрагменти. Начебто прохідне. Але ж любили її саме за цих невгамовних матусь, сварливих тіток, буфетниць. Любили її за секлет, одарок, горпин, парасок. Знялася десь випадково, промайнула, пройшла – а забути неможливо. Назви фільмів з пам’яті стерлися. А її колоритні акторські роботи – нізащо!”, – Олег Вергеліс.
 Вона була дуже неординарною особистістю. Наприклад, категорично відмовлялася вступати до комуністичної партії.  А ще Нонна Копержинська була завзятою вболівальницею, не пропускала жодного матчу за участі київського “Динамо”.
 
“Вона знала імена всіх гравців столичного клубу. “Копержинська не грала на сцені – вона на ній жила,- згадувала народна артистка України Галина Яблонська. – Нонну називали другою Раневською”.

Великий Київ у Google News

підписатися