“Європейська Солідарність“ не дозволить газовій принцесі Тимошенко знов посадити Україну на російську газову голку

14:06 28.01.2021

Фракція “Європейська Солідарність“ не дозволить лідерці партії “Батьківщина“ Юлії Тимошенко та деяким її друзям з Офісу президента знов посадити Україну на російські газові схеми.  

“Європейська Солідарність“ не дозволить газовій принцесі Тимошенко знов посадити Україну на російську газову голку

На цьому наголосив співголова фракції “Європейська Солідарність“ Артур Герасимов з трибуни Верховної Ради.

Нардеп нагадав, що Україна зазнала мільярдних збитків через підписані урядом Тимошенко невигідні умови контракту з РФ у 2009 році, що було доведено у Стокгольмському арбітражі.        

Сьогодні з цієї трибуни про тарифи, газ та совість нам вирішила розповісти людина, яка дуже розбирається у газі. Газова принцеса Лазаренка, через дії якої держава понесла збитки на мільярди доларів. Доказом цього є перемога України у Стокгольмському арбітражі, коли ми повернули більше 4-х мільярдів доларів, які після “хі-хі“ з Путіним вона переплатила Кремлю, і за які Кремль купував зброю і вбивав наших воїнів. Сьогодні нас знов хочуть посадити на російську газову голку і на російські газові схеми. “Європейська Солідарність“ не дасть цього зробити, а ні газовій принцесі, а ні її телефонним абонентам“, – заявив Герасимов.

Нагадаємо, 26 січня парламентський фотограф  зафіксував момент дзвінка голови Офісу президента Андрія Єрмака під час засідання Ради зателефонував лідерці “Батьківщини” Юлії Тимошенко. Також Тимошенко засвітила частину попереднього листування, де вона повідомляє Єрмаку, що вже повернулась до Києва та запрошує його в гості. В цій же частині повідомлення Тимошенко, судячи з усього, порівнює день народження президента з національним святом.

Також додамо, за укладеним урядом Юлії Тимошенко у 2009 році контрактом, український “Нафтогаз“ повинен був закуповувати не менше 52 мільярдів кубометрів газу на рік. Однак фактичні обсяги “блакитного палива“, які щорічно брала Україна, були набагато нижчими. Також, ціна на газ була прив’язана до вартості нафти. До падіння цін на енергоносії вона значно перевищувала вартість газу на європейському ринку. Саме цю різницю між ціною, яку платив “Нафтогаз“, і ціною для покупців в Європі, і вимагала відшкодувати українська компанія. “Нафтогаз“ також вимагав скасувати заборону на реекспорт надлишків газу в треті країни, який був прописаний в контракті з “Газпромом“.

Після отримання рішення суду, український президент Петро Порошенко назвав скасування принципу “бери або плати“ “важливим кроком на шляху до енергетичної безпеки“. “Москва вперше втрачає можливість використовувати газ як зброю політичного тиску і шантажу“, – ідеться на його офіційній сторінці у соцмережі Facebook. Він також додав, що “протиріччя між “Нафтогазом“ і “Газпромом“ вперше регулюються у цивілізований юридичний спосіб“.

1 червня 2017 року Юлія Тимошенко на пресконференції у Житомирі наголосила, що перемога України у Стокгольмському арбітражі “Це все позитивні рішення“.

Великий Київ у Google News

підписатися