“єВідновлення”: стартувала програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла

Автор: Галина Ворона
11:28 10.05.2023

Відсьогодні всі громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою єВідновлення для отримання державної допомоги для відновлення свого житла. Йдеться, перш за все, про заміну вікон чи дверей, ремонт покрівлі тощо.

“єВідновлення”: стартувала програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла

Про це повідомляє Мінінфраструктури.

Максимальна сума допомоги  – 200 000 грн. Їх можна витратити на будматеріали чи послуги підрядників-учасників програми.

Щоб потрібно зробити для отримання компенсації:

  • Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, якщо таке повідомлення ще не було подане. Це можна зробити на порталі чи в застосунку “Дія”.
  • Відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми (Ощадбанк, Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ).
  • Подати заяву на компенсацію в “Дії”.

Після цього спеціальна Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації, створена при органі місцевого самоврядування, розгляне заяву, проведе огляд пошкодженого майна, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначить суму, яка буде нарахована.

 Хто зможе скористатись послугою

Всі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій і підлягає відновленню. Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, наприклад кімнат в гуртожитку.

Пріоритет надаватиметься учасникам бойових дій, людям з інвалідністю внаслідок війни, ветеранам війни, членам сімей загиблих військових, мобілізованим,  багатодітним родинам, людям з інвалідністю І та ІІ групи, батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу; опікунам/піклувальникам, прийомним батькам та патронатним вихователям, дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

У міністерстві підкреслюють, що громадяни, які вже відремонтували своє житло, наразі не можуть претендувати на державну допомогу.

Ми вже працюємо над механізмом відшкодування, зокрема і через механізм репарацій. Закликаємо зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації в ЗМІ щодо свого пошкодженого житла, аби в майбутньому претендувати на частину репарацій росії”, – йдеться у повідомленні.

За даними обласних військових адміністрацій, з 24 лютого 2022 року було зруйновано або пошкоджено майже 18,5 тисяч багатоповерхових житлових будинків та понад 142 тисячі приватних садиб. 

Читайте також: Російські обстріли завдали руйнувань в Києві на понад $1 млрд – як отримати допомогу в разі втрати домівки

Нагадаємо, на Київщині відновили вже понад 11 000 обʼєктів, які постраждали від війни.

Великий Київ у Google News

підписатися