Євген Карась на чолі праворадикальних активістів вимагає гроші у будівельників. А що у його декларації? Розслідування «Великого Києва» (ВІДЕО)

23:15 25.07.2021

Керівник праворадикальних організацій «С14» («СІЧ»), «Основа майбутнього» та «Суспільство майбутнього» Євген Карась потрапив у черговий скандал, що може загрожувати йому та іншим причетним 12 роками ув’язнення з конфіскацією майна.

Євген Карась на чолі праворадикальних активістів вимагає гроші у будівельників. А що у його декларації? Розслідування «Великого Києва» (ВІДЕО)
Світлодіодне освітлення

Крім того, що Карась є фігурантом справи про напад російського неонациста на фотокореспондента видання «Букви», а згодом погрожував власнику цього видання Петру Терентьєву, його викрили у вимаганні грошей від власників будівельної техніки.

Як повідомляє «Великий Київ», подія трапилась наприкінці червня 2021 року в Деснянському районі столиці за адресою вул. Електротехнічна, 45. Очевидці стверджують, що коли жителям, невдоволеним цим будівництвом, вдалося домогтися зупинення робіт на будмайданчику та його врешті мала покинути будівельна техніка, з’явилася група осіб на чолі з Євгеном Карасем, які заблокували автомобілем єдиний виїзд з ділянки та вимагали кошти, щоб випустити техніку.

Свідки стверджують, що події розвивались наступним чином.

Приблизно о 9 ранку техніка залишала майданчик, але відразу ж на виїзді дорогу перекрив білий Volkswagen Transporter (ДНЗ: АА7182ОН) в жахливому стані з прогнившим кузовом. Спершу був присутній лиш Володимир Карась (рідний брат Євгена), який виставив умову – $500 за звільнення проїзду.

Після відмови таким вимогам, виклику поліції і місцевих жителів, на місце події прибув Євген Карась. І брати заявили, нібито гроші їм вже не треба і що вони будуть стояти до останнього. У робітників склалось таке враження, наче хтось спеціально «злив» інформацію, коли саме техніка буде виїжджати.

Євген Карась з братом Володимиром Карасем

Варто зауважити, що в декларації Євгена Карася зазначена аналогічна модель автомобілю, а саме Volkswagen Transporter 2001 року випуску, як власність брата Володимира.

Володимир Карась є членом Громадського формування «Муніципальна Варта», а також головою Громадської організації “СІЧ-С14”. При собі певно мав зброю, оскільки на відео видно кобуру для пістолету, розміщену на поясі під футболкою. «Великий Київ» з’ясовує законність наявності зброї у Володимира Карася.

Також Володимир Карась виявився прихильником скандальновідомого радника ТКГ Олексія Арестовича.

«Я прийшла поговорити з ними нормально, запитала чому вони на протесті лише вдвох? Запитала чому ж нікого не позвали з собою? Чому посилаються на “ми від громади”? Давайте завтра зробимо офіційну акцію протесту і позвемо всі впливові організації міста, але хлопці відмовилися. І постійно були з кимось на зв’язку по телефону, самостійно жодних дій не робили, увесь час радилися», – розповідає «ВК» місцева жителька.

Судячи з того, що побачив, видно було що там був “вітер”, паркан лежав… І техніка ПОКИДАЛА назавжди ту територію. Логічно, що в принципі для місцевих це перемога. Тепер була б задача не дозволити туди заїхати техніці. Але замість того, щоб тепер моніторити в’їзд нової техніки, вони заблокували наявну техніку всередині, простого підприємця-переселенця з Донецька, і просто рейдернули її. А поліція бездіяла»,

– коментує «ВК» громадський активіст, що прибув на місце конфлікту.

Віктор, власник будівельної техніки, неодноразово повідомляв вимагачам, що він лиш надавав її в оренду на будівництво, а оскільки забудовник заборгував йому, то він забирає з будівельного майданчика свою техніку, а саме вантажівку-трал та екскаватор.

Проте брати Карасі та інші члени праворадикальних організацій, що до них долучилась біля будмайданчику, ігнорували ці аргументи та заявляли, що треба зачекати доки приїдуть юристів зі сторони цих вимагачів.

Згодом власнику техніки попри неодноразові вимоги сплатити $500 вдалося сторгуватися на сумі $300. Попередньо підготувавши гроші, в гривневому еквіваленті їх було передано вимагачам під прихований відеозапис.

Після передачі коштів, вимагачі прибрали свій автомобіль і техніка покинула будмайданчик. А власнику з друзями залишилось лиш жалітися на такий от «гоп-стоп бізнес» на вимаганні, який певно неможливий без поліцейського «даху».

Також присутні під час цього затяжного інциденту були ошелешені результатами пошуку інформації про Євгена Карася в мережі інтернет, зокрема у Вікіпедії, а саме щодо його нападів на журналістів та правоохоронців, в також можливу причетність до вбивства.

Частина цих подій викладена і в більш детальному відео на youtube-каналі «OFF-ROAD UA», оскільки підприємець є учасником відповідної спільноти автолюбителів.

Одна із учасниць цих подій наступного дня написала Євгену Карасю повідомлення, чи не мучає його совість за 300 доларів? На що він надіслав дуже агресивне аудіоповідомлення в Телеграм, але згодом видалив його.

Загалом, надсилати, а потім видаляти повідомлення з погрозами, досить притаманно Євгену Карасю. Це відчули на собі журналіст видання «Великий Київ» і співвласник видання «Букви».

Вищезазначені події на будівельному майданчику за участі Євгена Карася та інших учасників події мають ознаки складу злочину, передбаченого ч.4 ст.189 Кримінального кодексу України, ВИМАГАННЯ, ЩО ВЧИНЕНЕ ОРГАНІЗОВАНОЮ ГРУПОЮ, – карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Серед присутніх на відео з групи вимагачів поруч з братами Карасями «ВК» впізнав:

Маркіян Яциняк – заступник керівника підрозділу МунВарти, рекрутер в «С14», член організації «Суспільство майбутнього».

Фото зі сторінки Маркіяна Яциняка, поруч Ігор Марі, Сергій Мазур та Сергій Бондар.

Олександр Войтко – координатор в «Спілка ветеранів війни з Росією», «С14».

Андрій Медведько («Менсон») – член ГО «Спілка ветеранів війни з Росією», «С14», був підозрюваним у вбивстві Бузини.

Крім Медведька нацистські вітання полюбляють і інші члени праворадикальних організацій, зокрема і сам Євген Карась.

Цікаво, що в інтерв’ю Євгена Карася для Телекомпанії «Магнолія ТВ» було заявлено, що він перебуває у санкційних списках і є нев’їзним до США та до Росії.

Євген під час бліц-інтерв’ю заявив, що він і його рух ніколи не брали участь у проплачених акціях. Заявив, що заробляє на торгівлі на ринку акцій компаній, що пов’язані з криптовалютами. Але на запитання, який його дохід, сказав лиш, що він платить собі зарплату з прибутків його [громадського] руху приблизно 30 тисяч гривень, і що цього на проживання не вистачає. Про дохід від криптовалют та де активіст знаходить кошти на покриття решти своїх витрат – не зазначив.

А що в його декларації?

В декларації Євгена Карася є лиш заощадження – 29 000 грн, соцвиплати для ветеранів АТО від КМДА 15 000 грн, матеріальне заохочення членам правління громадської організації від Департаменту соціальної політики КМДА – аж 54 000 грн.

Також є криптовалюта «Fetch AI» у кількості 2550 одиниць з заявленою оцінкою 55 000, хоча при поточному курсі приблизно $ 0,280248 за одиницю, загальна вартість цієї криптовалюти складає $714,6324, або 19 431,93 грн (згідно офіційного курсу НБУ станом на 25.07.2021р.). Що майже в 3 рази менше від заявленої оцінки в декларації. Тобто криптоінвестор з Євгена Карася м’яко кажучи невдалий. І відсутні інші види криптовалют.

Жодна зарплатня в декларації не відображена, в тому числі зазначена під час інтерв’ю в 30 тис. грн, що за рік мала б становити цілих 360 000 грн! Яких активісту з його ж слів не вистачає на проживання.

Фактично ж задекларовано грошових коштів і криптовалюти на загальну суму 117 431,93 грн.

Тобто, це в 3 рази менше від заявленої Євгеном Карасем зарплатні, не відображеної в декларації, якої йому не вистачає на проживання (з його ж слів).

Всі вищезазначені порушення декларування та розходження в доходах і витратах є підставою для перевірки НАЗК.

Великий Київ у Google News

підписатися