ЄС продовжив санкції проти Росії за анексію Криму

Автор: Марія Супрун
12:39 21.06

Європейський Союз ще на рік – до 23 червня 2022 року – подовжив термін дії санкцій проти Росії, запроваджених через окупацію Криму.

ЄС продовжив санкції проти Росії за анексію Криму

Таке рішення ухвалила Європейська рада, йдеться на сайті організації.

Сьогодні Рада вирішила поновити санкції, запроваджені у відповідь на незаконну анексію Криму та Севастополя Російською Федерацією, на наступний рік – до 23 червня 2022 року“, – йдеться в повідомленні.

Чинними санкціями обмежено імпорт до Євросоюзу товарів, що походять з Криму чи Севастополя, а також встановлено заборону на інвестиції та капіталовкладення в Крим.

Також заборонено експорт з ЄС на окупований півострів певних товарів та технологій, що можуть використовуватись у транспортній, енергетичній галузях, у телекомунікаційній сфері або для розвідки та видобутку корисних копалин.

Європейська рада вкотре підкреслила, що ЄС не визнає анексії Криму та Севастополя і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права.

Нагадаємо, вперше санкції були запроваджені в червні 2014 року у відповідь на спроби підірвати територіальну цілісність України, а потім ЄС постійно їх продовжував.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою так званий референдум про статус півострова. Під час «референдуму» на півострові перебували російські військові та спецпризначенці. 18 березня 2014 року було оголошено про «включення Криму до складу РФ».

Як повідомлялося, Байден дав Путіну півроку, і Україна має використати цей час – Порошенко.

Великий Київ у Google News

підписатися