«ЄС» подала заяву до регламентного комітету через сексистькі заяви Арахамії

Автор: Марія Супрун
23:50 06.11.2021

«Європейська Солідарність» звернулася до регламентного комітету з вимогою відсторонити від 5 пленарних засідань за сексистські і дискримінаційні висловлювання керівника фракції «Слуга народу» Давида Арахамію.

«ЄС» подала заяву до регламентного комітету через сексистькі заяви Арахамії

Про це повідомила співголова фракції «ЄС» Ірина Геращенко. Вона також оприлюднила відповідний документ.

«Під час брифінгу в приміщенні ВР він заявив, що «українське суспільство не готове сприйняти жінку – міністра оборони». Це не перший випадок печерного сексизму з вуст обличчя монобільшості. Як і не перший випадок дискримінаційних висловлювань на адресу українців. Нагадаю, раніше Давид Арахамія дозволив собі заявити, що «корупція – в ДНК українців». Мені навіть важко уявити, як би подібні сентенції від спікера партії влади сприйняли б, наприклад, у США, Німеччині чи Ізраїлі, якби хтось посмів подібне сказати про американців, німців чи євреїв», – обурилася Геращенко.

За її словами, сексистські заяви керівника «Слуг народу» викликали справжнє обурення серед жінок-військовослужбовців ЗСУ.

«Ми з колегами отримуємо сотні смс з вимогою захистити право українок займати найвищі державні посади, в тому числі в секторі безпеки і оборони. Також вже є негативна реакція на цю дикість представників посольств, зокрема, Посла Великобританії в Україні. Тому вже наступного сесійного тижня наша фракція вимагатиме регламентний комітет негайно розглянути питання, яке обурило суспільство не менше, ніж аморальні заяви Третьякової», – наголошує Геращенко.

Вона звернулася до МФО «Рівні можливості» у ВРУ і всіх фракцій парламенту із закликом підтримати жорстку позицію в боротьбі з сексизмом і дискримінацією за гендерною ознакою, зі стереотипами і приниженням за національною ознакою.

Нагадаємо, голову комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галину Третьякову відсторонили від засідань Верховної Ради через її коментарі щодо смерті нардепа Антона Полякова.

Великий Київ у Google News

підписатися