Урсула фон дер Ляєн, виступаючи у вівторок у Європейському парламенті, заявила, що наступними секторами, яким загрожують мита, стануть напівпровідники, фармацевтика та лісоматеріали.
Про це пише The Guardian.
Трамп, який з моменту вступу на посаду перевернув вісім десятиліть визначеності щодо трансатлантичних відносин, пригрозив тарифами на товари з усього світу із середовища. Його адміністрація в березні ввела тарифи на сталь, що імпортується, і алюміній, і заявила, що вищі мита на автомобілі набудуть чинності в четвер.
Фон дер Ляєн, виступаючи у вівторок у Європейському парламенті, заявила, що наступними секторами, яким загрожують мита, стануть напівпровідники, фармацевтика та лісоматеріали.
Вона сказала, що багато європейців були «абсолютно збентежені» заявами США.
«Європа не розпочинала цієї конфронтації. Ми не обов’язково хочемо відповідати, але якщо це необхідно, у нас є чіткий план дій у відповідь, і ми його використовуємо», — сказала вона.
Після оголошення тарифів на сталь та алюміній у березні комісія заявила, що запровадить контрзаходи на товари США на суму до 26 млрд євро. Вони включають повторне запровадження тарифів на товари США на суму $4,5 млрд., такі як джинси та мотоцикли Harley-Davidson, які були призупинені під час президентства Джо Байдена. Заходи мають бути реалізовані в середині квітня після того, як виконавчий орган ЄС вирішив відкласти початкову дату 1 квітня, щоб узгодити їх з іншими кроками та уточнити позицію ЄС серед 27 держав-членів.
Виконавчий комітет ЄС проводить консультації з державами-членами щодо другого траншу мит на суму близько 18 млрд євро, який охоплюватиме сталь, алюміній, птицю, яловичину, морепродукти та горіхи.
Однак він стикається із тиском з боку європейських столиць, які потребують захисту національних інтересів. Наприклад, Франція стурбована впливом на французькі вина та спиртні напої, якщо комісія націлиться на американський бурбон. Прем’єр-міністр країни Франсуа Байру назвав пропоновані ЄС мита на бурбон із Кентуккі помилкою після зустрічей із французькою коньячною промисловістю.
У рамках торговельних відносин між ЄС та США, обсяг яких у 2023 році становив 1,6 трлн євро, європейський блок експортує через Атлантику більше товарів, ніж США, насамперед автомобілі, ліки та фармацевтичну продукцію, що може дати йому важелі впливу.
Чиновники ЄС не виключили заходів у відповідь щодо американських сервісів, таких як призупинення прав інтелектуальної власності. Теоретично заходи у відповідь можуть бути спрямовані на американські технологічні компанії, банки та постачальників фінансових послуг.
Не розкриваючи подробиць, фон дер Ляєн сказала, що всі інструменти — всі контрзаходи на столі.
«У Європи багато карток. Від торгівлі до технологій та розміру нашого ринку», – сказала вона. «Але ця сила також будується на нашій готовності вжити жорстких контрзаходів у разі потреби».
Відомо, фондові ринки зростають на тлі очікувань щодо тарифів Трампа.