Так доктор юридичних наук та депутат Київради від “Європейської Солідарності” Леонід Ємець прокоментував “ВК” підозру від ДБР в ухиленні від військової служби депутатам Київради від “Європейської Солідарності” Ігорю Хацевичу й Олегу Левченку, депутату від УДАРу – Михайлу Терентьєву та вимогу прокуратури взяти їх під варту.
Він назвав “нонсенсом” звинувачення ДБР проти депутатів Київради від “ЄС” та військових ЗСУ, адже військові не можуть самі обирати місця своєї дислокації – коли загроза для столиці минула його колеги-добровольці отримали наказ командира відбути у розпорядження Військової адміністрації Києва.
“Що їм закидали? Що вони бувши військовослужбовцями брали участь, як депутати у засіданні сесій Київради. Так у нас багато військовослужбовців у Київраді від різних партій, але чомусь підозру вручили тільки “Європейській Солідарності” й УДАРу. Мабуть, тому що місцеве самоврядування відмовляється бути слухняним до центральної влади, а має свою думку й позицію і в тому числі бажає допомагати військовим. А в когось, мабуть, позиція така, що військовим має допомагати лише центр. У нас, як у громадян позиція дуже проста – ми хочемо перемоги у війні й маємо допомагати військовим всіма способами, якими можна”, – пояснив Ємець.
Правник наголосив, що за вказівкою прокурори у суді перевищували свої повноваження та порушували Кримінально-процесуальний кодекс, вимагаючи взяття депутатів під варту.
“Це прямий тиск, зважаючи на необґрунтованість самої підозри та на позицію прокурора під час обрання запобіжного заходу, яка прямо суперечить Кримінально-процесуальному кодексу, вони ігнорують свої прямі обов’язки діяти в межах закону, ігнорують кримінальний процес, перевищуючи очевидно свої службові обов’язки, виконуючи, мабуть, чиїсь вказівки. Не думаю, що це була ідея самого прокурора, який брав участь у засіданні, бо там депутати Київради й для того, щоб отримати підозру треба було рішення керівника прокуратури та ДБР регіонального. Тому очевидно була така вказівка: “забити” на закон, а діяти методом залякування”, – додав Ємець.
Правник додав, що багато разів брав участь як захисник у справах активістів Майдану і на жаль “з часів Януковича підхід прокуратури не змінився взагалі”.
Читайте також: Європарламент закликав українську владу зберегти незалежність місцевого самоврядування – Резолюція
Нагадаємо, 1 серпня 2023 року представники Державного бюро розслідувань вручили підозри трьом депутатам Київської міської ради та помічнику депутата за ухиляння від несення обовʼязків військової служби (ч. 4 ст. 409 КК України). Підозри отримали депутати від “Європейської Солідарності” Ігор Хацевич і Олег Левченко, а також депутат від УДАРу – Михайло Терентьєв.
2 серпня Печерський райсуд столиці для всіх трьох депутатів Київради обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту та носіння електронного браслета.
У партії “Європейська солідарність” заявили, що депутати Хацевич і Левченко з перших годин повномасштабної агресії РФ 24 лютого 2022 року взяли до рук зброю, записалися в територіальну оборону і стали на блокпостах на захисті Києва.
Додамо, 27 депутатів Київради проходили військову службу станом на весну 2023 за даними Руху Чесно . Серед цих депутатів – Олександр Погребиський від “Європейської Солідарності”. Також Київрада повідомляла, що у лавах батальйонів ТрО та ЗСУ на Сході України несуть службу Олесь Маляревич від УДАРу, Вадим Васильчук від “Голосу”, Аліна Михайлова бойова медикиня від “Голосу” та Юрій Федоренко від “Слуга народу”.