Єдиний в Україні. Столичний Центр консервації предметів археології потребує дофінансування

Автор: Любава Лисичкіна
18:54 22.04

Центр, який підпорядкований Департаменту охорони культурної спадщини, було зареєстровано у січні 2021 року. Він буде додатково профінансований на 5,8 млн грн.

Єдиний в Україні. Столичний Центр консервації предметів археології потребує дофінансування
Як зауважив заступник голови КМДА Володимир Прокопів, більша частина виділених коштів піде на оплату діяльності працівників.
 
«Ми вже створили унікальний Центр консервації предметів археології, аналогів якого в Україні не має. Його основна функція – консервація археологічних предметів, обстеження та дослідження пам’яток містобудування, архітектури та монументального мистецтва, а також вивчення та імплементація передового світового досвіду в цих питаннях», – зазначив Володимир Прокопів.
Він також зауважив, що Київрада виділила 700 тисяч гривень для видання 3-ої частини тому «Київ» – Зводу пам’яток історії та культури України.
 
«Особливість енциклопедичного видання в тому, що воно має бути нерозривним, і без 3-ої частини втрачають вагому цінність перших два томи, які вже видані за рахунок коштів місцевого бюджету. Випуск видання планується у розмірі 1500 примірників, середня вартість одного примірника становить 466,6 гривень», – розповів Володимир Прокопів.
Нагадаємо, депутати Київради пропонують ввести мораторій на нове будівництво в центрі Києва.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...