Про це все та інше розповів броварський підприємець Андрій Острогруд порталу «Цензор.Нет».
За словами підприємця, початок досудового розслідування проти «Київгуми» щодо нібито завищених цін підозріло збігся в часі з намаганнями маловідомих фірм-посередників налагодити поставки для ЗСУ китайських аптечок сумнівної якості. Хто саме за ними стоїть, Андрій Острогруд поки що достеменно не знає. Але впевнений, що силовики-рейдери тісно повʼязані з цими «китайцями».
«Минулого року «представники» таких ділків, які напевно нас зараз і атакують, приїжджали до нас із пропозицією ділити ринок. Звісно, ми відмовили. Нашій компанії 93 роки, у ній працює 400 чоловік, компанія – лідер галузі, тому ми в такі ігри не граємось. Ми маємо європейську сертифікацію як всього виробництва, так і безпосередньо багатьох продуктів. Ми маємо «кодифіковку» НАТО/IFAK на нашу аптечку», – говорить Острогруд.
Він говорить, що їхні аптечки «відтестували на передку» протягом 7 років. Зараз компанія має діючий контракт із європейською компанією, яка за кошти країн НАТО купує броварські аптечки і безкоштовно передає Міноборони України. Ця компанія зробила аудит на виробництві, тестила товар, виробник пройшов комплаєнс на відповідність і т.д.
Наразі, як говорить підприємець, слідчі мовлять про «розтрату коштів» при поставках аптечок ще в 2021 році для командування медичних сил. Щоправда, в цьому ж запиті від підприємства чомусь вимагали документи про поставки, здійснені вже у 2022 році. А в описовій частині ухвали суду для податкової, їх вже звинувачують у різниці ціни між поставками аптечок у різні госпіталі, без згадування 2021 року».
Перші попередження про те, що підприємство «матиме проблеми» і просто нам не дадуть працювати, почали надходити ще минулого року. Це відразу призвело до складнощів із підписанням контрактів із Міноборони на поставку аптечок для ЗСУ. Для розуміння, перший контракт після широкомасштабного вторгнення росіян ми підписали лише 26 липня 2022 року.
Тобто, через майже півроку після початку великої війни. Наступний контракт був підписаний 1 вересня 2022 року і за ним виробників аптечок зараз і намагаються «притягти».
І це при тому, як кажа Острогруд, що поставки аптечок на Міноборони броварський виробник здійснював ще з 2016 року практично кожного року, вигрававши тендери на Прозоро.
Відомо, у Солом’янському районі столиці провели перевірку готовності до зими та оглянули укриття.