Є рослини, яким понад 30 років: киянка колекціонує та розводить неймовірні кактуси

Автор: Любава Лисичкіна
13:18 30.06

Коли через війну деякі колеги втрачають свої колекції, то спільнота допомагає їх відновити — дарують насіння та рослини. Сьогодні виставки сукулентів здебільшого проводяться в Будинку природи, а час від часу в ботанічному саду імені Гришка.

Є рослини, яким понад 30 років: киянка колекціонує та розводить неймовірні кактуси
Світлодіодне освітлення

Іванова Олена, власниця колекції, розповіла Вікенду про хобі, що стало покликанням, цікаві горщики та спільноту кактусоводів.

Тоді, як повідомляється, дівчата наважились розпитати власницю. Олена вислухала розповідь і вирішила, що хоче спробувати виростити таке самостійно. Так сформувалася перша колекція кактусів Олени Іванової, яка згодом переросла у справу життя.  

Коли 25 років тому подружжя переїхало до Києва, Олена зрозуміла, що сукуленти — то не просто хобі, а покликання. Вона збирала колекцію, експериментувала, шукала нові види, організовувала виставки. Також втілила мрію — разом із чоловіком побудували теплицю на 50 квадратних метрів.

У 2002 році Олена та її чоловік створили сайт «Кактус Київ» — ресурс для всіх любителів сукулентів. Там публікувала інформацію про різні види рослин, про колег, популяризувала літературу, анонсувала виставки у різних містах України, спілкувалася з однодумцями.

“Цікавий факт: кактуси вирощують здебільшого чоловіки. Мої рослини — моя гордість. З досвідом вже стає нецікаво вирощувати таке, як у всіх. Тому шукаю щось рідкісне або цікаво компоную рослини в композицію”, – говорить Олена.

Справу Олени сміливо можна назвати сімейною. Тому що жінка продає композиції у горщиках з кераміки, які виготовляє її син Антон. Він давно хотів працювати у цій галузі, саме тому відкрив майстерню CeramAnt з виробами ручної роботи. Коштують сукуленти від 50 до 500 гривень.

Красула — грошове дерево, сформована в стилі бонсай. Вона однолітка старшого сина Олени — їм уже понад 30 років.

Продавати рослини  киянка стала не відразу. Спочатку просто віддавала, що залишалось. Потім, коли почала вирощувати імпортні види, зрозуміла: щоб улюблена справа розвивалася, вона має окупатися. І зараз Олена виставляє цікаве на продаж на тематичних виставках, які проходять щомісяця в теплу пору року. Також у суботу її можна знайти на місцевому ярмарку на вулиці Шалімова.

Великий Київ у Google News

підписатися