«Хоч зараз сезон офіційно не відкритий, люди все рівно будуть приходити купатися. А нам треба забезпечувати безпеку пляжів. Поки порятунку тих, хто тоне, не було, однак були звернення за домедичною допомогою через травми та порізи, доводилося викликати швидку до літніх людей, які мали погане самопочуття», – розповів один з рятувальників.
Служба Kyiv Lifeguard Service має 80 підготовлених рятувальників, які пройшли спеціальні навчання та вміють і мають досвід надання допомоги на воді.
«Коли людей досить велика кількість на пляжі, там працюють лайфгарди. Але все ж є небезпеки ракетних обстрілів, тому ми просимо відвідувачів покидати територію пляжу під час повітряних загроз. Найбільше відпочивальників зараз на пляжах Троєщина і Центральний», – розповіла адміністратор муніципальної служби Kyiv Lifeguard Service Ганна Васильковська.
Зупинити жителів столиці, охочих поплавати в теплу пору навряд чи вдасться, каже спеціалістка служби порятунку.
«Якщо ви згадаєте часи коронавірусу, такі місця теж не можна було відвідувати. Навіть на Гідропарку стояла варта поліції, яка не пускала людей. Але все одно перепливали на пляжі. Неможливо перекрити прохід – адже це громадські зони біля води, вони рекреаційні. І можна зрозуміти людей – бо зараз ніде майже більше відпочивати неможливо, тому знаходять виходи на столичні пляжі», – зазначила Ганна.
Нагадаємо, заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, на тлі постійних атак ворога на столицю киянам і гостям міста наполегливо радять поки не відвідувати пляжі. Водночас, комунальне підприємство по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду Києва «Плесо» під час війни планує закупити для столичних пляжів пісок на 6,5 мільйонів гривень.
Під час огляду кореспондентами “ВК” столичних пляжів, вдалося з’ясувати, що люди, які купаються, є. Прибережна зона комунальниками доглянута, навіть можна побачити свіжі пофарбовані роздягальні та душеві.