Є необхідність відновлення “кафедр медицини катастроф і військової медицини” у медичних вузах, – командувач Медсил ЗСУ

Автор: Любава Лисичкіна
23:06 11.10

За час повномасштабної агресії досить багато лікарів поїхали за межі держави, певна кількість лікарів останніми роками не реєструвалися у ТЦК.

Є необхідність відновлення “кафедр медицини катастроф і військової медицини” у медичних вузах, – командувач Медсил ЗСУ

Про це повідомив командувач Медсил ЗСУ Анатолій Казмірчук.

Як пояснив Казмірчук,  бойовий медик – не медичний працівник, тому це не входить до компетенції університетів медичного профілю.

“Якщо ж ми згадали вже про медуніверситети, то треба говорити про необхідність відновлення і створення, як це раніше називали, військових кафедр. Тепер це називається “кафедра медицини катастроф і військової медицини”. Усі ці процеси дуже повільно відновлюються, для таких кафедр не вистачає фахівців”, – говорить військовий медик.

Казмірчук додає, що нараз для дипломованих медиків, які не мали військової кафедри, при Українській військово-медичній академії за скороченою програмою можна пройти двомісячні «Офіцерські курси», і після успішного проходження курсу медику присвоюють первинне офіцерське звання «молодший лейтенант медичної служби». Від початку цього курсу минуло менше ніж 5 місяців, але курс уже випустив близько 200 офіцерів. Завдяки цьому вдалося частково поповнити лави   кваліфікованих кадрів, однак на сьогодні, на жаль, усе одно є дефіцит певних лікарських посад.

Традиційно не вистачває хірургів та анестезіологів. Те саме стосується середніх медпрацівників. Маю на увазі представники хірургічної спеціальності: операційні сестри, фахівці, які відповідають за трансфузіологію тощо”, – додає медик.

Розв’язати проблему кадрового голоду, адже за час повномасштабної агресії досить багато лікарів поїхали за межі держави, певна кількість лікарів останніми роками не реєструвалися у ТЦК, можна  провівши переоцінення цієї категорії і наданням їм відповідні посади у ЗСУ. Щоб не було випадків, коли дипломований лікар працює, наприклад, на посаді стрільця-санітара або кулеметника.

“Якщо говорити про середній медичний персонал, то, звичайно, потрібно активізувати роботу в медичних коледжах, які випускають таких фахівців, популяризувати службу в Медичних силах. Ідеальний варіант – це готувати таких фахівців в одному з таких навчальних закладів, орієнтованих на військову медицину. На жаль, на сьогодні таких закладів у нас у державі немає”, – додав Казмірчук.

Відомо, у Києві вшанують пам’ять героїв “Азовсталі”: встановлять меморіал загиблим в Оленівці.

Великий Київ у Google News

підписатися